lpgli w204'ün benzinde teklemesi?

araç 110binde bakımları tam. lpg bitti benzine geçtim araç tekliyor ve gaz yemiyor. ustaya video attım bobinden olabilir dedi. mercedes lpg tercübesi olanlar bu tarz sorular yaşadınız mı?

Lpg beyni, buji, buji kablosu, hava filtresi. Bunlardan biri.

Ama bence.

%70 beyin.
  • westblack  (13.06.21 10:10:27)
Lpg'de duzgun mu? Eger oyleyse
arac beyni kendini lpg'ye ayarlayinca benzinde teklemeye basliyor.
Inat edip benzinde kullaninca da duzeliyor genelde.

Eger duzelirse lpg ayari cok aciktir.
  • divit  (13.06.21 12:30:47)
@divit lpgde bir sıkıntı yok tekleme benzinlide ama gaz yemeyince kompresöre bir sıkıntı yapar diye zorlamadım benzinde.

  • mikahakkinen  (13.06.21 12:56:21)
Muhtemelen dedigim gibidir, ayni muhabbet benim arabada vardi.

Benzinle calisinca zipliyordu lpgye gecene kadar, o ara ariza isigi yakiyordu. Hata kodu da zengin karisimdi.

Ama lpgyi kapatip oyle kullanirsan ecu kendini tekrar programliyordu.

Bunun sebebi de ya uyumsuzluk ya da lpgnin cok acilmasi.
benim araba lpg'de benzindan daha performansliydi, dizel gibi tork veriyordu. Sonra dusurduk de duzeldi.

Bir de arabada bir ariza varsa lpg'de daha cok belli eder, lpg'deyken sorunsuzsa genelde motorda bir sikinti yoktur.
  • divit  (13.06.21 19:06:48)
araç kompresör çok benzinli kullanmıyorum, çünkü gözümün önünde ibre iniyor. gaz yememesi garip geldi. yarın benzin alıp deneyeceğim. yaşadığım yer ilçe ve mercedese bakan usta yok. sırf bunun için izmire gidicem.

  • mikahakkinen  (13.06.21 20:52:23)