[]

aşı olayım mı biraz daha bekleyeyim mi?

bugün aşı randevusu alacaktım, aile hekiminden alırken, alerji geçmişiniz varsa hastaneden randevu alın yazıyordu, birkaç aydır kediye alerjim var, doktora gitmedim ama kediyle biraz vakit geçiriyorum aşırı şiddetli hapşırıklar ve göz kaşınması başlıyor. bir iki gündür de vücudumun her yerinde küçük küçük kızarıklıklar var kimisi sivilce boyutunda, kimisi iki katında birkaç tanesi ise 7-8 sivilce boyunda.

biraz daha beklemek mi lazım yoksa hastaneden randevu alayım mı sizce


 
hastaneden alın. ancak şu an hastaneler çok kalabalık.


  • mikahakkinen  (13.06.21 09:44:35) 
selam, evden çalışmıyorsanız kesinlikle olun bence. ayrıca hastaneden +1


  • makarnavodka  (13.06.21 10:53:49) 
Bu alerji durumu daha çok ilaç ve kimyasal içerikli diğer şeylerle alakalı bir durum. Mesela penisilin alerjisi olan birine Biontech yapılmıyor. Eğer bilmediğiniz bir ilaç alerjiniz varsa bunun ortaya çıkıp çıkmayacağını görmek için aşı uygulamasından sonra yaklaşık yarım saat boyunca hastane yakınlarında beklemenizi söylüyorlar.


  • desdenova34  (13.06.21 11:15:38) 
@desdenova34

Penisilin alerjisi olan birine nasil biontech yapilmiyor?
  • sen nasıl bir insansın  (13.06.21 13:59:18) 
bir düzeltme yapayım; penisilin alerjisi olana biontech yapılmıyor denilmiş, yanlış

bu tip şeyleri doktorlara danışın
  • asbe  (13.06.21 14:35:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.