170.000 TL 'ye Araç Önerisi

Merhabalar,

10 senedir aynı araca binen ben artık yeter dedim ve yeni bir araç almaya karar verdim. Salı günü muhtemelen aracımı satacagım ve ( polo 2002 ) elimde 90.000 tl gibi nakit para var. 80 000 bin tl yi kredi olarak çekeceğim ve elimde ortalama 170.000 tl para olacak. Arabadan cok iyi anlayan biri değilim. ilk tercihim sıfır araç almaktı. Bu tutarda adam akıllı sıfır bir araç almak çok zor. Bazı markaların aylık 2800 tl gibi reklamlarına kanıp sordurdugumda daha farklı ya da ucuk rakamlar karsıma cıkıyor. Sıfır ( kampanya vardır ve belki ben gorememısımdır) veya ikinci el araç önerileriniz var ise paylaşabilir misiniz?

teşekkür ederim.

ihtiyaçlarını belirlemen lazım. önceki aracının B sınıfı olduğunu düşünürsek. konfor, iç hacim ve teknik özellik olarak fark yaratması açısından en azından c sınıfı bir araca geçmen daha mantıklı gibi. yıllık ne kadar km yapıyorsun dizele ihtiyacın var mı ?

fiyat/performans olarak en üst seviyedeki araçlar genelde psa grubundan çıkıyor. 170k gibi bütçe ile citroen c4 bluehdi alabilirsin ama tavsiye etmem. 2010 ile aynı kasa ve iç tasarım sadece şanzıman yenilendi. aslında kötü araç değil. 2015-2018 arası pejoda 308'in güzel seçenekleri o fiyatlara bulunabilir.

fakat günün sonunda senin kendi kişisel algın hangi aracın uygun olduğu konusunda önemli. bazı insana citroenin en üst versiyonunu versen gidip 2010 passata binmeyi tercih edebiliyor.
  • orpheus  (12.06.21 23:13:50 ~ 23:14:55)
orpheus +1 ne istediğini bilirsen o fiyatlara 2000 model civarı bmw 528 gibi bişi de alınır dolu model egea da veya sıfır lada niva da ne tarz bir araç istediğin önemli kriterlerine göre araç zaten piyasada dolu

  • gaspetizm  (12.06.21 23:44:36)
@orpheus, cevabınız için tesekkur ederim. Yıllık 5-6 bin kilometre anca yapıyorum. ( polo 2002 model aracımı 2010 yılında almıstım ve 107 bin de idi,şimdi 185 binde. Demek istediğim yılda fazla km yapan biri değilim.

model olarak 2016 nın üstünde olmasını istiyorum.. Otomatik olması tercihim ama manuele göre fiyatı daha yüksekte kalıyor.

sizlerin deneyimleri ve önerileri benim için daha önemli.
  • sislerrr  (12.06.21 23:57:19)
örnek araç: 5-10 bin pazarlık payını düşünrek 185.000 üst sınırında arattım.

www.sahibinden.com

ben olsam şu son yolladığım DS4 crossback aracı pazarlık vs bütçeme uydurur alırdım.

www.sahibinden.com

bence galeriden araç alma o ayrı konu.
  • orpheus  (13.06.21 00:32:22 ~ 00:35:37)
(git:www.sahibinden.com )
ne bileyim ben büyük araç tercihliyim alternatif olarak bulunsun
(git:www.sahibinden.com )
  • gaspetizm  (13.06.21 01:08:30)
arkadaşım fiat egea cross aldı o tutarla, memnun da ... isterseniz birz inceleyin.
sıfır aldı.. o 165 e almıştı bir iki ay önce şimdi zam gelmiş..

  • omonia  (13.06.21 01:39:07)
egea cross +1

  • xrated  (13.06.21 09:11:13)
Egea ceross veya sandero stepway.

Egea biraz daha fazla yakar motoru biraz daha hantaldır. Ama içi daha geniştir.

Sandero daha az yakar özellikle lpg olan. İçi daha dar. Motoru daha atiktir.

Malzeme kalitesi çok farklı değil. Birbirinin aynı.
  • ergenpezeveng  (13.06.21 17:26:18)
egea cross urban 1.4 aldım, 100.000 km 5 yıl garanti, apple car play, geniş yüksek rahat, malzeme kalitesi iyileştirilmiş, otomatik yok sadece olsaydı iyiydi.

  • syabk  (13.06.21 17:42:51)