Pegasus bagaj sorusu

Ankaradan bir bilet aldik istanbul aktarmali hollanda ucusu.

Bilet alirken bagaj secim ekraninda +20kg ise 200 küsür lira, +25 ise 300 küsür lira falan istiyordu. Bagaj da 10 kg falan oldugu icin ve 20kg alti bagaj secenegi de olmadigi icin mecburen bagaj yok secenegini isaretledik.

Fakat simdi de 0kg bagaj gözüküyor.

Ne yapalim sorun olur mu?

bagaj yok demek sadece belirlenen kriterlerde kabin bagajı alabilirsiniz demek. yani uçağa verebileceğiniz bir bagaj hakkınız yok demek.

  • giovanne  (12.06.21 22:36:09)
Bagaj yok demek kabin bagaji demek.
Eger kabin bagajina verilemeyecek bir bagajsa (kilo veya içindekiler) oraya gittiginiz zaman 10*kg masrafini odetirler.
Ya da ucustan önce bagaj hakki satin alabilirsiniz, böyle daha ucuz oluyor.
  • logisticsmanager  (12.06.21 22:38:45)
15 kg bagaj hakkınız mevcut. (standart olarak pegasus bunu veriyor) ekstra bagaj hakkı almak isterseniz pnr numaranızla pegasus uygulaması veya web sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz.

  • hayaletimsi  (12.06.21 22:40:52)
@hayaletimsi o yurt ici. Okursaniz hollanda'ya gidiyor yani bagaj hakki sifir.
www.flypgs.com

  • logisticsmanager  (12.06.21 22:48:23)
Yani o zaman 8-10kg lik almamiz gerekecek.

El bagaji ama? Banta birakmayacak.

Siteden ek bagaj hakkina bakiyorum, 20 kilo ustunden basliyor fiyatlar.

İlla onu mu almak gerekiyor acaba yoksa yanina alsa sorun olmaz mi
  • ananiyimioguz  (12.06.21 23:00:11 ~ 23:04:22)
Öyle bir bagaj yok.
Bir adet bagaj satin alabilirsiniz, 20kgya kadar hakkınız var. Hollanda icin 15 euro demisler.
Üstüne olacak her kg 3 euro.
  • logisticsmanager  (12.06.21 23:05:41)
El bagajiysa 8kg falan sorun olmaz(bence). Ama içinde el bagajında olamayacak malzeme varsa sikinti olur.
Eger kabine alacaksaniz hic bagaj almakla uğraşmayın, sikinti olursa size orada odetirler 15 euro büyük ihtimal. Bagajin boyutlari da önemli sırf boyu degil.

  • logisticsmanager  (12.06.21 23:09:19)