[]

A grubu memurken B grubuna geçmek

Diyelim ki gelir uzman yardımcısı bir A grubu yani kariyer memur olarak çalışıyoruz. O arada da B grubu yani düz memurluk olan DHMİ'de bir memurluk kazandık. Parası daha fazla diye ona geçmek istedik. Üst seviyeden alt seviyeye geçiş olduğu için problem çıkar mı?
 
Alınmanızı istemem ama gelir uzmanlığı a grubu sayılmaz açıkçası. Dhmi'deki memurluğun da herhangi bir memurluktan daha iyi konumda olduğu aşikar.

Ben olsam gözü kapalı geçerim.
  • aslil  (11.06.21 07:10:40) 
Aslında soru geçilmesinde bir problem çıkarabilirler mi şeklindeydi. Bagli bulunduğun kurum izin vermeyebiliyor çünkü. Ben memur değilim ayrıca.


  • havadakarada  (11.06.21 07:32:33) 
Tamamen kurumun tutumuna bağlı. Zira kurumlar arası geçişte muvafakat yani kurum amirlerinin onayı gerekiyor. B'den B'ye geçişe bile bir arkadaşıma izin verilmemişti. Çünkü kurum nihayetinde bir memur kaybediyor. Onay veren amir de sonra yeni memur istediğinde "madem memur lazımdı, elindekini tutsaydın" deniliyor. Mümkünse kurumlar arası geçiş için dilekçe vermeden önce kurumda bu onayı hangi amirler veriyorsa tek tek görüşüp ikna etmek, işi baştan sağlama almak gerekir. Yapan zaten böyle yapıyor. Öteki türlü direkt red yersiniz ve alınmış bir kararı değiştirmek çok daha zor. Eskiden B'den A'ya geçişte bile muvafakat vermeyen kurumlar vardı. Üst kadroya geçişte kamu yararı kararı olduğu için Mahkemelerden o kadar çok tokat yediler ki, vazgeçmek zorunda kaldılar. Sizin örneğinizde eğer Mahkemeler maaş arttığı için kişisel yararı da dikkate alırsa belki red halinde böyle bir yol da olabilir.


  • nihayet  (11.06.21 07:52:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.