[]

Alkol ve Covid-19 aşısı

Covid-19 aşısı olduktan kaç gün sonra alkol alınabilir?
Birçok farklı uzmanın farklı görüşü var. 
vurulduktan 15 dakika sonra içtim, öyle söyleyeyim. ilk dozda da akşamına rakı sofrası kurmuştuk.


  • mermize  (10.06.21 22:40:47) 
Sputnik dışındaki aşılarda buna dair bir şey duymadım.


  • haksizfil  (10.06.21 23:18:02) 
Bugün okudum biraz. Fazla miktarda alkol tüketiyorsanız (haftada 14 erkekler için, 7-8 kadınlar için galiba) aşıdan önce ve sonra çeşitli sürelerde içmeyin diyenler var, bu süre 2 aya kadar çıkıyor.

Seyrek ya da günde ≤1 alkol tüketiminiz varsa sıkıntı olmadığı konusunda çoğunlukla hemfikirler.

Bu arada, @mermize, aşıdan sonra alkol tavsiye edilmemesi çarpar, yan etki yapar, sarhoş eder vs değil de antikor üretimi ve uzun dönem etkileri ile ilgili. Ama afiyet olsun tabii :)
  • kobuzchu kiz  (10.06.21 23:33:23) 
Hemşire hanım aşıyı vururken 24 saat alkol almayın dedi. (24 veya 48 saat, tam hatırlayamıyorum).


  • firez  (10.06.21 23:34:50 ~ 23:35:33) 
Kanada'da da yasiyorum. Cin asilari yok, ancak diger asilarin herhangi biri icin alkol ile ilgili herhangi bir yonlendirme yok. Isteyen istedigi zaman iciyor.


  • taurina  (11.06.21 01:35:15) 
Biontech?


  • yetkili birine benzeyen abi  (11.06.21 09:41:54) 
sen benim yanıtımı beğenmedin ya da gırgır sandın ama, o rakı sofrasına aynı akşam oturduğum arkadaşım, o gün benimle birlikte biontech olmuştu. ben sinovac oldum. arkadaşımda da hiçbir yan etki yapmadı alkol.

çok önemli değil belki senin için, ama durum bundan ibaret.
  • mermize  (11.06.21 17:30:59) 
@mermize soruma cevap değildi yazdığın.
Aşı olduktan sonra rakı masasına oturmuş olman seninle ilgili :)

  • yetkili birine benzeyen abi  (11.06.21 21:57:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.