[]

Akşam ezan neden 2 kere okunuyor ?

Bi 22.05 gibi okundu bir de şimdi 22.25 itibari ile okunuyor. Çoğu zaman bu saatlerde yarım saat arayla 2 tane okunuyor. Bunların farkı ne?

Ek olarak baktım int'de 25 dk öncesinin ezanı hakkında bilgi yok, ama her akşam okunuyo neredeyse yani günde 6 kere mi ezan okunuyor bu durumda anlamadım ?


 
Cuma geceleri yani perşembeyi cumaya bağlayan gece önce sela okunur sonra yatsı ezanı.


  • theconqueror  (10.06.21 22:27:09) 
Cumanin selasini okumustur.


  • duptıs  (10.06.21 22:27:33) 
once duydugunuz cuma selasi sonra duydugunuz yatsi ezanidir


  • ala09  (10.06.21 22:29:39) 
yani haftada 1 kez mi bunu yapıyor ? benimki algıda seçicilik o zaman, ama mümkün de değil ya üst üste 20 dakika arayla 2 defa okuyor gibi geliyor bana her gün. yarın buna bi dikkat edicem.


  • phiphi  (10.06.21 22:31:14) 
Sela, cuma geceleri (yani bu gece) akşamdan önce değil, her yatsı ezanından önce okunur.
Saat 22:25 gibi okundu ise Türkiye'nin batısında olma ihtimaliniz yüksek.

Yatsı'dan önce (cuma gecesi olduğundan) sela okunur sonrasında yatsı ezanı okunuyor. Bazı yerlerde selanın hemen sonrasında yatsı namazı vakti geldiği için ezan okunur.
Yarın da dikkat edin ( bölgeye göre başka bir değişiklik olmaz ise) cuma günü öğle ezanından hemen hemen 45dk. kadar önce sela okunur.
  • Erva  (10.06.21 23:43:32 ~ 23:59:50) 
Alternetif olarak mahallenize yakın şii camisi olabilir. Onlar akşam ezanını biraz geç okuyorlar. İkinci ezan böyle daha yanık, daha melodikse şayet...


  • dilemma of subscribtionability  (11.06.21 01:44:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.