[]

İngiltere de vakalar neden artıyor ki? Aşı gerçekten koruyucu mu?

Adamlar ülkenin yüzde 60 ını aşıladı. Ama iki haftadır üç katına çıktı vakaları. Neden ki?
 
İki sebebi var.

1- Birleşik Krallık'ta yakın zamanda kısıtlamaların çoğu kaldırıldı. 1 seneden fazla süren kısıtlamalardı bazıları.
2- Aşının koruyuculuğu var ama bulaşmaya karşı değil. Aşı olanlara koronavirüs yine bulaşıyor ama hastalık ağır geçmiyor. Hastaneye yatmaların önüne geçiyor büyük oranda. Yani öyle aşı olduk covid tamamen bitti gibi bir durum yok.
  • himmet dayi  (10.06.21 21:52:35) 
Yanlis hatirlamiyorsam Delta varyanti diye yeni bi mutasyon soz konusu.


  • msb  (10.06.21 22:17:19) 
Evet öyleymiş

www.google.com
  • msb  (10.06.21 22:19:50) 
Delta varyantı artmış, o da genelde aşı olmayanlarda görülüyormuş şeklinde okudum bir yerde.


  • firez  (10.06.21 23:39:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.