[]

İlginç iphone mikrofon sorunu

Hoparlöre alıp konuştuğumda her karşıdaki kişi sesimin kesik kesik gittiğini söylüyor. Hoparlöre almadan ya da kulaklıkla konuştuğumda herhangi bir problem yok. Karşıdaki kişi hoparlöre almadığım sürece sesin düzgün geldiğini söylüyor. Ne zamandır bu sorun var bilmiyorum ama eski bir sorun değil.

İyi de, mikrofon 1 adet değil mi? Nasıl oluyor böyle bir fark?
İphone 6s

 
İphone da iki mikrofon olur. Dışarı verirdiğinizde ön kamera ordaki mkrofon kullanılır


  • efruz  (10.06.21 21:42:23) 
@efruz yalnız videolu aramada da sorun yok işin ilginç tarafı. Sadece sesli aramada var.
Ayrıca apple’ın sitesinde yazan test için video kaydı yaptım, ses kaydı yaptım. Hiçbir sorun yok onlarda da.

  • neysene  (10.06.21 21:43:27 ~ 21:49:19) 
Facetime da olmuyor ama whatsapp videolu aramada olabiliyor


  • efruz  (10.06.21 21:55:33) 
ön kamera ve arka kamerayla video çekince ses kesiliyor veya sessiz çekiyorsa muhtemelen flex kablosu arızalanmıştır.


  • Northern Mariner  (10.06.21 22:16:11) 
@efruz
Normal arama dediğim whatsapp videosuz arama aslında. Whatsapp videolu aramada sorun yok. Facetime hiç kullanmadım.

@northern mariner
Denedim ikisini de. Bir problem yok. Sadece ön kamera açıkken ses arka kameraya göre biraz az geliyor. Özellikle telefon iki karış uzaktaysa ses yarı yarıya düşüyor ama kesilme, duyamama gibi bir durum yok.
  • neysene  (11.06.21 01:35:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.