[]

İntel macbook pro'dan m1 macbook air geçiş

Selamlar, 8 gb ram 128 ssd 2019 macbook pro sahibiyim. İ5 8 nesil.
Macbook air m1 8 gb 256 ssd geçmek mantıklı mı? Şu an cihazımı sattığımda direkt alabiliyorum, ileriye dönük bir hamle gibi düşünürsek. 
İkisi biraz farkli ihtiyaclara cevap veriyor. Demek ki sizin için farkeden nitelikli bir fark yok:) sadece daha yeni daha hafif daha uzun şarj olacak. Neden olmasin diyorsaniz, alin gitsin.


  • her giriste sifresini unutan adam  (10.06.21 20:02:46) 
Mantıklı intel için spesifik bir ihtiyacınız yoksa her türlü daha iyi diyebilirim hatta.

Youtube i7 16 ram imac/macbook pro ve m1 air karşılaştırması kaynıyor sonuçlar fevkalade ilginç.
  • hedep  (10.06.21 20:42:03) 
şu an intel işlemcili macbook pro'nun m1'li air'e göre tek avantajı Bootcamp ile windows kurulabiliyor olması. 8GB RAM'li M1 Air, 16GB RAM'li i9 işlemcili 16" MBP ile kafa kafaya. Hatta bazı test kategorilerinde çok daha iyi.

Geçmemek için bir neden yok (bootcamp dışında). Sorun şu ki 2019 MBP'yi m1 air fiyatına satabilir misiniz? Biraz zor. Kıyaslayınca m1 air çok daha iyi iken sıfır m1 air almak yerine ikinci el i5'li MBP'nin alıcısı çıkmayabilir. Çıkarsa da konuya hakim olmadığı içindir.
  • himmet dayi  (10.06.21 21:03:48) 
düz işler yapıyorsan geç. Benim müzik işleri için kullandığım bazı pluginler henüz m1'de çalışmıyor ama mesela.(Izotope Ozone/Neutron/Nectar)


  • nhk ni youkosu  (10.06.21 21:15:40 ~ 21:16:11) 
ileriye donuk hamle dusunuyorsak 16gb ramli modele gecmek lazim. Evet m1 baya akici ama ben 16gb ramin standart olmasini dusunuyorum.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (10.06.21 23:36:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.