[]

Covid-19 temasli sorunu

Şimdiye kadar hic pozitif olmadim ve bu yuzden pek arastirmiyodum artik fakat çember bu sefer gercekten daralinca bilmek istedim bazi noktalari. Benim bir arkadasim bugun pozitif cikti.
Belirtileri dün başlamiş. Biz haftasonu beraberdik. Yani ayni ortamdan mi kapti ise giderken ayri bir ortamdan mi kapti bilmiyorum ama yine de dikkat etmeliyim diye dusundum. Ben de simdilik hic belirti yok. Biz sadece cuma cts pazar beraberdik. Yani en erken 3, en geç 5 gunde belirti gostermis oldu arkadasim. Benim merak ettigim belirti yoksa test yapiyolar mi? Belirtim olmasa da 14 gun boyunca birilerine bulastirirsam kaygisi yasamak istemiyorum. Kendi kendimi karantinaya mi alayim. Ise gitmeyeyim mi ne yapayim kafam cok karisti. Ve son olarak saglik ocaklarinda test yapiliyor mu? 
kendini karantinaya al bence, yada özel hastaneler/gece biraz daha tenha olabilir o şekilde test yaptır. şimdi belirti de yokken teste gidip hiç yoktan ordan kapmak da var virüsü. her virüs kapan da çok çok belirti göstermiyor zaten bu arada.


  • barisa  (10.06.21 20:36:17 ~ 20:36:50) 
Belirti olmasa da test yapıyorlar ama şöyle söyleyeyim arkadaşımla cuma görüşüp pazartesi ben de minnacık belirtiler vardı. Sonra eşim 10 gün boyunca belirti göstermedi ve tam karantinamız bitti rahatız diyeceğimiz anda koku ve tat kaybı başladı ki benim pozitif olduğumu öğrendiğiniz günün 3 gün sonrasında da negatifti.

Karantinada bulunmanızı öneririm.
Ve mutlaka 7. Günde en iyi ihtimal test vermenizi.
  • makarnacanavari  (10.06.21 21:07:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.