[]

Amfi ve pedal

Selâm. "Yamaha thr 10" olarak geçen bir amfi sahibiyim. Üstündeki efektleri bir pedala aktarıp sahnede kullanmak gibi bir çözüm olsa harika olur diye düşünüyorum. Zira farklı farklı pedallar alıp ton yaratmaya çalışıyorum ama bu amfinin tonları ve efektleri o kadar muazzam ki. Pedalları çöpe fırlatasım var.
 
Bir amfinin tonlarını pedala aktarmak (her ne kadar öyle olmasa da) mümkün profiling ile mesela (bkz: kemper)

Ama o amfiye onu yapmaya kalkarsak komik olur zira kendisi dijital modelleme bir amfi. Hangi pedalları çöpe fırlatasınız var acaba? Tek tek analog pedal denediyseniz belki canınız sıkılmıştır yine o amfi gibi amfi simülasyonu yapan bir yer ünitesi sizi tatmin edecektir gibi geliyor bana.

Misal Zoom G3N tarzı güncel yazılımlı giriş fiyatlı.
Bütçe daha kopası gelirse yine bütçe model sayılan Mooer'in Ge250 Ge 300 çok güzel it gibi aletler.

O cihazı sahnede kullanmanın yolu yok gibi gözüküyor zira ne footswitch girişi var ne simulated output çıkışı var.
  • hedep  (10.06.21 20:05:35 ~ 20:20:44) 
Bu amfiye preset değişimi için daha doğrusu editördeki patchleri tümüyle kendi yaptığı pedaldan değiştiren biri vardı youtube'da, satıyordu hatta o dönem ama efektler için öyle bir seçenek yok diye biliyorum.


  • wrench  (10.06.21 21:59:14) 
kemper profilerden hariç ir teknolojisi olan farklı bir cihaz alabilirsin. zira kempre ir teknolojisinin yanında başka teknolojiler de kullanıyor ve fiyatı biraz yüksek.

ir teknolojisi kemperin de kullandığı impulse response.

çok bilinen kaliteli karakteristik bir amfi değilse muhtemelen ulaşamazsın ama amfi ve kabin simülasyonu olarak çok daha iyileri ve processörün de içinde bulundurduğu efektleri kullanırsın.

bi kaç ürün var, birincisi boss ir200, headrush pedalboard ve line6 hx stomp(ir var mı bilmiyorum da ayrıca preset paketi satılıyor ve piyasanın en tutulan kabin sim ve processörü)

amfinin modelini celestion ir den araştır.
  • killerbee  (21.09.21 16:06:10 ~ 16:06:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.