[]

Copy Paste kaydetme uygulaması, eklentisi

İşim gereği web sayfalarında formlar doldurmam gerekiyor. Belli başlı cümleler var sürekli kullandığım. Bunları kaydedip farklı tuş kombinasyonlarına atasam (örneğin ctrl + 1, ctrl + 2) ve daha sonra form doldururken istediğim kombinasyonla yapıştırmamı sağlayacak bir uygulama var mı?
 
Tam olarak istediğin değil ama Windows'ta Pano özelliği var. Farklı farklı kopyalama işlemini art arda yapabiliyorsun. Yapıştırırken Ctrl + V yerine Win + V ile yapıştırdığında pano açılıyor ve kopyaladıkların arasından hangisini yapıştırmak istersen onu seçiyorsun klavyedeki ok tuşları ya da fare imleci ile.

Kopyaladığın şey sadece metin olmasa da panoya kaydediliyor. Resim, yazı, tablo vs.

Panoyu aktifleştirmek için bir kere Win + V yapmak gerekiyor hiç kullanılmadıysa. Ardından Ctrl + C ile kopyalama işlemine başlayabilirsin.
  • himmet dayi  (10.06.21 16:46:01 ~ 16:47:08) 
Ditto Clipboard var istediğine yakın. Kuruyorsun ayarlardan kısayollara ctrl+1 ctrl+2 ... ctrl+9 olarak copy1 copy2 alanlarını atıyorsun sırayla
Her kopyaladığını bir yedekliyor. ctrl + " tuşuna basınca son kopyalananlar ekrana geliyor oradan en üstteki en son kopyaladığın şey ve ctrl+1 de duran şey oluyor. İşini görebilir

  • oinomaos  (10.06.21 17:13:25) 
İş gereği kullanıyorum böyle bir uygulama. Kısayol tuşları olarak değil de clipboard olarak özellikle şeçtiğim ise Clipx.
Şu eklentisi ile de belli cümleleri sabitleyerek istediğiniz an geçmişte kaybolmadan kopyalayabilme imkanı veriyor Ne kadar kopyalama yapsanız da burada belirledikleriniz, sabittir,yerindedir,dokunulmazdır.

bluemars.org
  • Erva  (10.06.21 18:26:25) 
kullandığınız browser'ın extension sayfasında "text snippet" diye arayın. tuş kombinasyonundan ziyade, kısaltmalar kullanıp uzun cümleler haline getirebiliyorsunuz. mesela şirket adresine @adres şeklinde bir kısaltma atayıp, her @adres yazdığınızda şirket adresinin komple yazılmasını sağlayabilirsiniz.


  • co2s2  (10.06.21 18:35:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.