türkiye'de yaşayan biri mutlaka şu kitabi okumali dediğiniz kitaplar?

aradığım konu başlıkları örneklemem gerekirse;
1-türkiye'nin yakın tarihi
2-türkiye'de kadın olmak ve hakları
3-avrupa ve türkiye
4-mutlaka bilinmesi gereken olaylardan bahseden kitaplar vs.

hem bilgi sahibi olmak hem de bilinçlenmek istiyorum. yukarda bahsettiğim konu başları kesin başlıklar değil başka tarzda ama güvendiğiniz kitaplar varsa lütfen yazın.

türkiye'de geri kalmışlığın tarihi
68in kadınları
içimizdeki şeytan
kuyucaklı yusuf
yer altında dünya var
  • rewlack  (10.06.21 12:04:17)
nutuk okuyun. türkiye nasıl kuruldu, ne şartlarla kuruldu? bu soruların cevapları nutuk'ta. ilk ağızdan öğrenirsiniz.

  • co2s2  (10.06.21 12:12:09)
türkiye'nin yakın tarihi için kesinlikle nutuk ilk okunması gereken eser.
Erol mütercimler bu vatan böyle kurtuldu.

Türkiye'de kadın olmak ve hakları konulu çok iyi eserler var mı bilmiyorum.
Biraz popülist işleniyor bu konu maalesef.

Avrupa ve türkiye'yi bilmiyorum ama Henry Kissinger-Dünya Düzeni mutlaka okunmalı. Güncel dünya siyasetini algılamak adına.
  • anten  (10.06.21 15:40:32)
Tek taraflı okumamak adına karşı fikirde/görüşte kitaplar okunmalı bence.
Mesela bulabilirseniz Yürüyenler ve Sürünenler gibi, Batılılaşma İhaneti gibi.

  • epitaf  (10.06.21 20:01:58)