Masabaşı işte çalışan 26 yaşında bir erkeğin 3 ayda verebileceği maksimum kilo ?

İşten sonra herhangi bir aktivitem yok. Sağlığımı bozmadığım sürece verebileceğim maksimum kilo kaç olur?
(119 kiloyum)

Tam olarak benden bahsediyorsunuz. Ben de masa başı çalışıyorum ve 26 yaşındayım. Yeme içme düzenime biraz dikkat ederek ve haftada birkaç gün tempolu yürüyüş yaparak 6 kiloya yakın verdim 3-4 ayda. Herhangi bir diyet yapmadım. Biraz daha zorlasam kendimi 10 kilo verirdim muhtemelen.

  • her seye atarlanan adam  (09.06.21 18:57:33)
İşten sonra birazcık yürüyüp (hazır havalar da güzel), bazal metabolizmanın %80'i civarında kalori alarak ayda 2 kilo çok rahat verebileceğini tahmin ediyorum. 3 ayda 6 kilo yani.

Ben 1 senede 95'ten 75'e düştüm mesela böyle.
  • plutongezegendegilmi  (09.06.21 19:13:04)
Bizim ofiste bir kız var 19 kilo verdi diyetisyene giderek

  • pislick0  (09.06.21 20:21:58)
bos dusunce balonu ve alperz +1

kendini ac birakmadan disiplinli ve uygun bir diyet yaparsan uc ayda 20-25 kilo bile verirsin. fazla olunca daha hizli gidiyor cunku, en azindan baslangicta.

benzer noktada surekli donup duruyorum ve intermittent fasting yapip ne yedigime dikkat ettigim zaman bir ayda 7-8 kiloyu cok rahat veriyorum, neredeyse sifir spor bu arada, zaruri aktiviteler disinda yuruyus filan da yok.

zor olan kisim iradeyi gosterebilmek zaten, onu yapinca kilo her turlu gider.
  • der meister  (09.06.21 21:08:59)