HGS hk.

2 hafta önce almıştım aracı, 2 gün önce HGS etiketi satın aldım. (bankadan alıp banka hesabıma bağladım)

bu 2 haftada 4-5 kez köprüden geçmiştim.
bu köprülerden ceza almayacağımdan emin olmak için bişey yapmama gerek var mı?

bu arada hgs etiketini de henüz yapıştırmadım (köprüden de geçmedim gerçi)

edevletten sorgulama yapabilirsin hgs.

hgs içine yeterli para yüklemelisin.
  • jelly bear  (09.06.21 16:16:47)
"HGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır"

Yeterli limit olduğuna emin olun içinde.
  • John Bloor  (09.06.21 16:23:44)
hgsmusteri.ptt.gov.tr bu adrese girip üyelik açarak üzerine var olan hgs etiketlerini, bu etiketlerdeki geçiş işlemlerini ve bakiye hareketlerini görebilirsin.

  • Dr_Stat  (09.06.21 16:55:46)
yapıştırmak şart değil zaten. ben yapıştırmadım. 1 senedir sorun çıkmadı.

  • sutlu nescafe  (09.06.21 17:12:47)
1. Yapıştırma. Gerek yok. Kamera plaka okuyor. Ben ruhsatın arasına koydum, sorunsuz geçiyor.
2. HGS uygulaması yükle. Orda plaka ile giriş yapıp geçiş hareketlerini görüntüleyebilirsin. Cezalı geçiş olduğunda da oraya düşüyor ve belli bir süre içinde kaçak geçişlerini cezasız olarak ödeyebiliyorsun diye biliyorum.

  • prole  (09.06.21 18:43:12)