aşı randevusu alırken çıkan uyarı

az önce aşı randevusu alırken ilk ekranda "inaktif" vs yazan bişeyler çıktı. onaylayıp geçtim. "acaba sadece sinovac mı açık" diye düşündüm ama sonraki ekranda iki aşı da işaretlenebiliyordu ve biontech'i seçtim.

ilk ekrandaki o uyarı yazısı neyin nesiydi anlamadım. ekran görüntüsü almak da aklıma gelmedi. randevu alan arkadaşlardan konu hakkında bilgisi olan var mı? bir de "28 gün" vs gibi şeyler yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

ilk doz için sinovac (inaktif) aşı randevusu verilmiyor zaten. sinovac seçseniz bile randevu kısmında kalıyorsunuz, sadece biontech seçeneği var şu an.

ikinci doz ilk dozdan 28 gün sonra.
  • lancelot du lac  (09.06.21 00:54:47)
biontechler ilk dozdan 6-8 hafta sonra değil mi?

  • dali dili havali korna  (09.06.21 01:38:48)
28 gun kismini bilemiyorum ama o inaktif uyarisi sadece Sinovac asisinin oldugu zamandan kalma genel uyari mesaji imis, büyük ihtimalle Biontech de seceneklere eklendikten sonra degistirilmesi atlandi, gecen haftalarda randevu alan arkadasim 'size sira geldiginde boyle bir uyari cikacak, kabul ettiginizde Sinovac sectiginiz yanilgisina dusmeyin' demisti. Zaten Biontech aşisini olmadan once de ayrica bir kagit imzaliyorsunuz, yine ayni arkadaşım güvendiği uzmanlar, imzalanan kagitta yazanlarin insanlarin gereksizce korkmasina yol acacagini soyledigi icin kagidi okumadan imzaladigini soyledi, takintili kisilere aynisini oneririm.

  •   (09.06.21 01:44:43)
@dali dili havali korna

ben ilk dozu olduğum anda e-nabız'da 28 gün sonrası için 2. doz tarihi çıktı.
  • lancelot du lac  (09.06.21 21:20:31)