İş değişikliği

Merhaba,

İş değişikliği yapacağım. Değiştireceğim firma benden tarih bekliyor. Şu anki şirketim de aşağıdaki tarihleri paylaştı. Geçiş yapacağım şirkete hangi tarihi paylaşabilirim? 2 temmuzda fiili mi resmi mi çıkışım oluyor? Kafamda deli sorular.

İşe Giriş Tarihi 05.12.2019
İstifa Tarihi 7.06.2021
İhbar Süresi 19.07.2021
İş Arama İzninini Toplu Kullanılması Durumunda 02.07.2021

2 temmuz'da şirketle hiçbir bağın kalmıyor eğer toplu iş arama iznini kullanacağını söylersen. 2 temmuz'a kadar normal işe giriş çıkış saatlerinde çalışmaya devam ediyorsun sadece.

eğer toplu iş arama iznini kullanmazsan 19 temmuz ama sanırım günlük çalışacağın vaktin 2 ya da 3 saati daha az çalışıyorsun. aradaki fark bu.
  • ilgeru  (08.06.21 17:22:52)
ilgeru +1. günde 2 saat olan iş arama iznini kullanmazsan 2 temmuzda çıkışın yapılabilir.

  • mrtkp1234  (08.06.21 17:25:59)
ücretli izin olarak görüldüğü için aslında 19 temmuz'a kadar şu anki şirketimde sigortalı olarak gözüküyor. İhbar süresi sonrasında şirketle ilişiğim kesiliyormuş. Bu yüzden diğer şirket de 19undan sonra sizi alabiliriz dediler. Anlamadım riske atmamak ve bayram boş geçmesin diye 1 hafta öteledim istifa tarihimi.

  • muhendis girmeyen eve kafam girsin  (08.06.21 17:40:12)
2 şirket de çalışma işveren iznini tabi olduğundan sanırım uğraşmıyorlar. neyse teşekkürler herkese

  • muhendis girmeyen eve kafam girsin  (08.06.21 17:43:00)
İlk şirketinde 19 temmuz'a kadar sigortalı olman yeni şirkete başlamana engel değil. Herkesi ik'cı yapıyorlar. Aynı anda iki işyerinde sigortalı olmana herhangi bir engel yok.

Üstte 2 temmuz'da ilişkin kesilir diyenler de yanlış biliyor. O tarihten sonra izinli görüneceksin, ücretin çalışmaya devam edecek. 19 temmuz'da çıkışın yapılacak.
  • robin one persie  (09.06.21 10:54:53)