310-320k'ya sıfır araç önerisi

aklımda honda jazz e-hev var ama burası türkiye. elimdeki aracı satıp araba bulamamak ihtimaline karşı bu paraya nasıl bir araba alınır?

geniş olması, güvenli olması, az yakması ve sürüş destek ekipmanlarına sahip olması gerekiyor.

tavsiyelerinizi alırım.

teşekkürler.

o fiyata güvenli az yakan zor sıfır zor olur. 2. el istersen seçenek çok.

  • mikahakkinen  (08.06.21 17:00:16)
Hafif ticari olur dersen peugeot rifter şahane. Donanım olarak 400-500 bin liralık araçlarla aynı seviyede, yakıt tüketimi gayet iyi. Genişlik dersen söze gerek yok. Ben fluence'den sonra aldım, eşşeğe biniyomuşum daha önce.

  • cowboy  (08.06.21 17:17:32)
peugeot 2008

  • xrated  (08.06.21 17:22:42)
O paraya genis, güvenli, az yakan ve sürüş ekipmanli ben de bulamadim.
Jazz daha gelmediği icin 310bin diyor da geldiğinde asil fiyatı göreceğiz ben emin değilim.
340-350 civarina çıkarsanız kesinlikle hybrid corolla.

Türkiye'de olsa buna ek yaris cross derdim.

Bir de i20 hafif hybridli (mild hybrid deniyor galiba, suzukilerde vardi) versiyonu var gibi o paraya, bakmak lazim yakit tuketimine falan ama i20ler oldukça iyi araçlar gene.
  • logisticsmanager  (08.06.21 17:23:59)
0 citroen c4 derim (2021).
benzinli shine paket. (az yakması demişsin evet, ama aylık 200-250tl den fazla farkettirmez benzinli zaten. aradaki dizel/hybrid fiyat farkına değmez)

satış fiyatı 340k gözüküor. pazarlıkla 320lere düşeceklerine eminim.
  • tchuck  (08.06.21 20:58:47 ~ 20:59:10)
yeni C4, crossland, mokka nın full paketleri alınabilir.

Ferahlık ve bagaj olarak 1.5 skoda scala da güzel olur ama onun pek güvenlik ekipmanı yoktu diye hatırlıyorum.
  • ananiyimioguz  (08.06.21 21:31:55 ~ 21:32:59)