Yemek blogu için lens önerisi

Selamlar
Esimin blogu icin lens bakıyoruz. Canon 5d mark II var. Bir de ufak canon lens var adini hatirlayamadim.
Biz şu an şuna bakıyoruz ama fiyat geçen seneye göre euro olarak bile cok artmis;
canon ef 100mm f2.8 l macro is usm

Bunun gibi onerebileceginiz, mümkünse daha ucuz lens var mi?
Yakin cekim yapabilmesi önemli.
Yoksa en sonunda bunu alacağız. Genelde cekim tripod ile yapiyor.

Yemek bloglarının kullandığı en önemli lens 50mm. 100mm lens ile ev içerisinde fotoğraf çekmekte inanılmaz zorlanırsınız, odak mesafesi bile ciddi problem yaşatır. 50mm lens fiyat açısından da her markada (Canon dahil) bulabileceğiniz en uygun fiyatlı lens olur.50 mm'niz varsa daha ara bir lens öneririm (Sigma 85 vs gibi) ama kesinlikle 100mm değil...

  • silverleaf  (08.06.21 08:11:35)
bizdeki lens 50'mmymis ama tripod üstüne koyup yakin cekmeye calisinca olmuyor tabi.
Reflex EF 50mm f/1,4 USM

bu 100 mm baya önerilmis bilemedim simdi, ben de anlamıyorum. Esime sordum evet malesef çok yükseğe çıkıp çekmem gerekecek ama herkes bunu oneriyor dedi.
Gene 85 vs icin öneriniz var mi?
Bu arada makinayi da yanlis yazmisim 6d mark ii'ymis.
Bize yakin çekim yapmamizi saglayacak bir lens lazim.
  • logisticsmanager  (08.06.21 12:45:48)