[]

Shotgun mikrofonlar (Rode NTG4+) Sesten anlayanlar?

Merhaba dostlar,
Aktüel bazı çekimler için bir shotgun + Tascam DR60mkii kayıtçı almayı planlıyordum. (yaka mikrofonu setim var ona ek olarak)

şimdi ben hep Sennheiser MKE 600 veya Rode NTG5 düşünmüştüm, en fiyat performans ürünleri bunlar gibiydi.

Fakat amazon güzel bir indirim yapmış, NTG4 ve 4+ bu diğer söylediğim mikrofonların yarı fiyatına.

cdn1.rode.com
şu dataları inceleyip çok mu noise üretir, frekanslar çok mu kayık (grafikte tizlerde garip oynamalar var), mesela dinlediğim örneklerde bas olarak da hep eksik, sonradan EQ ile artırsam (24 bit kayıt sonrası) düzgün sonuç alır mıyım yoruma ihtiyacım var.

Mesela biri 25 ohm diyor diğeri 200 (neye yol açar bilmiyorum), signal to noise olarak ntg5 çok üstün sanıyorum.

örnek olarak, ntg5 şöyle (neredeyse ntg3 yani flagship mikrofonlarına yakın sanıyorum) Bunu ikinci el almak da bir seçenek.
cdn1.rode.com

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.