linkedin görüşme isteği

selamlar, benim çalışmak istediğim fakat zamanlama olarak şu sıralar değil de sonrası için istediğim firmalardan biri mesaj atmış, müsait durumunuza göre mülakat yapabiliriz diye. fakat ben şu an erken olduğunu düşünüyorum, şuanki işimden de memnunum ve en az 1 sene daha burda takılırım gibi, 1 sene daha durmam da iyi olcak gibi.

sizce bana mesaj atana nasıl bir geri dönüş yaparsam dediğim şekilde olması için hoş olur ?

1 sene sonra olabilir dersen muhtemelen bunu dikkate almaz. Direkt eler seni. Şu an bir ihtiyaç varsa onu gidermek üzere bir işe alım yapılacağından 1 sene sonra bir ihtiyaç olur mu olmaz mı, olursa da senin profilin o ihtiyaç ile örtüşür mü bunun muhasebesini şimdiden yapacaklarını sanmam.

Yerinde olsam ben görüşürüm o firma ile. Bakarsın şartları çok daha iyi olur, 1 sene beklemene gerek kalmaz.

Diyorsan ki 1 sene sonrası için işe alınma/görüşme hakkımı elimde tutayım; öyle bir şey olmaz.
  • himmet dayi  (07.06.21 17:41:40)
bence gorus ama Maasi begenmedim de cok yuksek beklentiyle gorusme yap

  • ala09  (07.06.21 18:22:35)
madem girmek istediğin yer ve görüşme isteği de onlardan gelmiş ben olsam mülakata girerdim. mülakatı geçerseniz 1 yıl kazanırsınız, çünkü zaten girmek istediğiniz bir yerdi. mülakat veya maaş kısmında anlaşamazsanız da bir şey kaybetmezsiniz.

hem mülakatlarını, maaş skalalarını da görürsün. belki de düşündüğün kadar iyi bir yer değildir ya da tam aksi beklediğinden de iyidir. görmekte fayda var. onlara bu "1 sene bekleme" falan olaylarından hiç bahsetmezdim.
  • ilgeru  (07.06.21 19:07:52)