[]

Kendime yatırım fonu kurdurabilir miyim?

Tefaş'ta falan bazı fonlar görüyorum.
Mesela fonda katılımcı sayısı 5-6 kişi oluyor.

fon büyüklüğüne bakıyorsun 1 milyon. Kişi başına düşen miktar 200bin.

Bu fonlar alım satım ekranlarında da görünmüyor. Katılamıyoruz da.

Şunu merak ediyorum. Ben mesela birkaç tanıdığımla gidip bir aracı kuruma, bizim şu kadar toplam paramız var, bunu değerlendirecek bir fon oluşturur musunuz diyebiliyor muyum?

 
evet. tabi öncesinde telefon görüşmesi iyi olur. bazısının sitesinde yazar şu kadar rakam üstü yatırımlarına özel fon veya danışmanlık vs.


  • lazpalle  (07.06.21 11:53:31) 
alttaki sarti karsilamak sartiyla diyebiliyorsunuz.

Fon katılma paylarının halka arz tarihi itibariyle en az 1 milyon TL tutarında Türk ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası aracına sahip olan gerçek ve tüzel kişiler

kaynak: www.spk.gov.tr
  • bay b  (07.06.21 11:58:01) 
@alperz nasil nitelikli yatirimci oldun ve alabildin peki?


  • bay b  (07.06.21 12:18:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.