800 liraya kiralık ofis. bu nasıl oluyor?

www.sahibinden.com

lan faturalar bile içinde 800 liraya cıncık gibi dayalı döşeli ofis fotoğrafları. sanal ofis değil güya. temizlik, çay kahve, telefon, sekreter bilmemne.

mümkün değil olum. ne döndürüyor lan bunlar? nedir bu işin katakullisi?

elbette bu fotoğraflardaki koskoca ofisi vermeyecekler. aklıma bir tek sadece tek oda sana ait, gerisi ortak kullanım gibi bir şey geliyor ama yine hepsi içinde 800 liraya mümkün değil ya.

günlük.

  • fff02561  (06.06.21 00:15:36)
günlük ofis mi olur yav? yani sevişmelik günlük kiralık ev falan olur da bir günlük kiralık ofisi ne yapacaz?

  • kibritsuyu  (06.06.21 00:17:15)
ofisin günlük olarak kiralık olduğunu söylemedim. fiyat günlük bu kadar. elbet günlük kiralamazlar. basit bi matematikle aylık- yıllık fiyatını da bulabilirsiniz.

  • fff02561  (06.06.21 00:18:10)
tamam da bu sefer de çok oldu. 800 lira günlük demek, basit bir matematikle ayda 24.000 lira demek. oha? en kral plazada dörtte bir fiyatına aynı şartlarda ofis tutarsın.

başka bir şey olmalı.
  • kibritsuyu  (06.06.21 00:28:09)
Günlük değil aylık ama 7. fotoğraftaki çalışma masası kadar olan yer 800 lira. Sanal ofisler zaten bu şekilde genelde.

Özel odalı masalı bir yer istersen fiyat epey artıyor.
  • Northern Mariner  (06.06.21 00:28:46)
800 liraya sana verdiği muhtemelen o yanyana paylaşımlı alandaki ufak masa + sandalye. regus vs gibi kurumsal rakiplerde de sabit masa bu civarlarda. garip bir durum yok.

  • orpheus  (06.06.21 00:29:44 ~ 00:30:34)
peki siz biliyorsunuz bu işleri, bana bir akıl verin.

bana öyle yan yana paylaşımlı desk değil ama bir masası, 2-3 misafir koltuğu ve bir dosya dolabı olan yaklaşık 15 metrekarelik bir oda yeter. öyle olursa kaç para olur aşağı yukarı? bir de otoparkı olamsı lazım.

şehir ankara.

mevzu şu. benim kızılay'ın göbeğinde 65 metrekarelik, 2 oda 1 salon, mutfak, wc bir ofisim var. toplu taşıma ile giderdim, pandemi sebebiyle gidemiyorum, kapalı. otopark problemi yüzünden arabayla da gidemiyorum, malum kızılay. burayı kiraya versem 1500 falan ediyor. aldığım kirayla böyle bir yer tutabiliyorsam işimi görür. faturası, sekreteri bilmemnesi de içindeymiş baksana.
  • kibritsuyu  (06.06.21 00:48:15 ~ 00:48:32)
ankarayı bilmiyorum. ama istanbulda 3000'den aşağı 1-2 kişilik düzgün ve ayrı bölmeli hazır ofis yok. 3000 ilk başta göze çok gelebilir ama avantajı şık bir bina, otopark, kahve-çay vs dahil, internet, elektrik, su, temizlik, sekreterya vs. dahil. + stopaj ödemiyorsunuz hatta aysonu ödemenin faturasını veriyorlar. masraf gösterilebiliyor.

  • orpheus  (06.06.21 04:31:50 ~ 04:37:25)
gunluk bunlar.
bazen gunluk ofis lazim oluyor. iste bilmem nerede toplanti yapacaksiniz ama musait ortam yok. kendi ofisiniz baska sehirde.

gene gunluk diyip, dolandiricilarin ofisleri. adam 3-4 gunlugune kiraliyor. benim ofisim de burasi diyor. misafiri musterisi geliyor bakiyor ki ooo kocaman ofis icinde insanlar. guven duyuyor ve isi verme ya da ortak olma konusunda iyimser davraniyor. onunla alakalidir diye tahmin ediyorum.
  • dio  (06.06.21 07:36:32)
Hocam Workington diye bi yer var, Ankara'da Next Level'da var mesela, bunların sizin bahsettiğiniz gibi ofisleri oluyor. Ama fiyatları 2-3 bin civarındaydı en son, ama @orpheus'un dediği gibi mantıklı olabilir.

  • plutongezegendegilmi  (06.06.21 11:27:01 ~ 11:27:38)