[]

Bir çocuğun bir adamı bıçaklaması

Bir dizide birbirlerine demirle vurmasından aklına geldi.
Bir çocuk(10 yaşında) bir adamı bıçaklasa(çocuğu kızdırdığı için diyelim, geçerli bir sebep yok) ve o adam o yaralanma ile çocuğa bıçak saplasa ve ikisi de işin sonunda iyileşseler, hukuki olarak çocuk ceza yemeden kurtulacak ama adamın akıbeti ne olacak?

Diğer soru: akıl hastası ve saldırgan bir erkek, bir adama saldırsa ve saldırdığı kişi bu akıl hastasını hastanelik etse cezai hükümler ne olur?

 
Mümeyyiz olmayan kişilerin suç kapsamına giren fiilerine karşı meşru müdafaa olarak arama yapılabilir.


  • Erva  (05.06.21 23:55:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.