[]

Can dündar neden fetöcü ilan edildi?

Can dündar’ın fetö ile organik bir bağı olduğunu gösteren bir olay var mı yoksa mit tırları yüzünden öyle mi yapılmak zorunda kalındı? 17-25 aralıkta ortaya dökülen ses kayıtlarını chp de dahil bir çok akp aleyhtarı kullandı, mit tırları yüzünden chp vekili enis berberoğluna muhtemelen fetöcü suçlaması tutmayacağı için can dündar bu tiynete layık görüldü.

Mustafa filmine gelirsek, bunun üzerinden “belliydi zaten” demek de çok olası değil aslında. Tarikatlar, hdp kesimi ve bir sosyalist kesim daha ağır eleştiriler yapabiliyorlar.

Somut olarak fetöcü olduğunu neye bağladılar? Yoksa günah keçisi mi oldu sadece?

 
mit tırları meselesi sadece iç siyaset değildi. işin ucu el nusra, ışid petrol ticareti vs. gibi konuları kapsıyor. kısacası bu işin sonu lahey adalet divanı, uluslararası savaş suçları mahkemesi. şu an neden harekete geçilmiyor bilmiyorum belki diğer ülke ve istihbarat servisleri bunu koz olarak tutuyordur, zamanı gelince masaya sürmek için.

yani can dündar'ı paketlemeleri gerekiyordu en kolayı fetö/pyd oldu.
  • phonex  (05.06.21 15:11:30 ~ 15:13:30) 
Bu operasyonu yapan askerler ve savcının bağlantılarıyla birlikte düşünmek lazım.
Kendisi de habercilik olarak bunu manşetlerden ilan ettiği için ister istemez hedef oldu.
Dünyanın hiç bir ülkesinde devletin bir kurumu diğer (özellikle istihbarat gibi) başka bir kuruma böyle bir şey yapamaz.

Mesela abd, okyanus ötesinden tırlar la ortadoğu ya silah gönderiyor. Bu silahlar terör örgütleri tarafından askerlerimize doğrultuluyor .
New York polis departmanından bir yiğit, başka yiğit bir savcıyla bu tırlara operasyon çekmiyor.
Yine New York Times tan yiğit(!) bir gazeteci:
- aha da trumpın yok dediği silahlar .. diye manşetten haber yapmıyor.
Böyle yapanın hemen ertesi gün o özgürlükler ülkesi ABD'de hayatta kalması imkansız gibidir.

Kendisi de bulundupu ülkenşn zararına bile olsa(!) basın meslek ilke ve ahlakına(!) göre kendince işini yapmış ödülleri kapmıştır:
indigodergisi.com

m.dw.com

www.almanyabulteni.de
  • Erva  (05.06.21 16:24:44) 
aynı haberı aydınlık yaptı bısey olmadı.


  • foreplay  (05.06.21 17:09:51) 
yaw olm ulkede fetocu olmayan 3 kisi var zaten.
tayyip
berat albayrak
bulent arinc

bu ucu harici herkes fetocu.
  • baldur2  (05.06.21 17:13:21) 
@erva
Diğer arkadaşın dediği gibi ilk haber aydınlıkta çıktı ve almanyanın bunun için ödül vermesi somut bir kanıt ifade etmez. Rte’ye verilen yahudi nişanıyla rte mason locası müdavimi mi diyelim şimdi?

  • neysene  (05.06.21 23:35:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.