Iltifatlara nasil karsilik verilir?

Merhaba,

Flörtlestigim beyler bir iltifat ettiklerinde tek diyebildigim “tesekkur ederim” ya da “sagol” filan oluyor ve biraz okuzce sanirim.

Ne denir? Siz ne diyorsunuz?
“Kuehles cok x sin” dendiginde mesela “tesekkurler, sen de x sin” filan diyorum bir de, o da cok sinir bozucu ahaha

Ahaha yerim seni sen de bla bla bla şablonunu kullanıyorum ben.

  • olaylar olaylar  (03.06.21 22:35:09)
çok ince düşüncelisin kuehles.

  • etna  (03.06.21 22:36:45)
Bence teşekkür öküzce değil, aksine olması gereken oymuş gibi geliyor. Biri sana iltifat ettiğinde karşılık olarak sen de şöylesin falan demek bana samimiyetsiz geliyor mesela, sırf o dedi diye demiş gibi oluyorsun.

Ben derim ki efendi gibi teşekkürünü et geç, temiz. Ha şakalı falan bir yanıt da verilebilir ama o yanıtta da ne diyebileceğin iltifatına göre değişir.

Flörtleşmek ne güzel bi şeydi ya, çok özledim.
  • buff  (03.06.21 22:39:50)
Teşekkür etmek yeterlidir

  • all girls dream  (03.06.21 22:50:34)
ben birine iltifat etsem o da teşekkür etse ha tamam anlaşıldı der bir daha iltifat etmem herhalde.

insan en azından bi başında "yaaa" nidası bekler yani. olmadı ne bileyim sonuna bi canım tatlım vs bir şey eklemek lazım.

sen de xsin demek de evet samimiyetsiz ve buffın dediği gibi o dedi diye demiş gibi.
  • kljgslsdkjsd  (03.06.21 22:51:14)
O senin bakışının x'liği

Bu biraz karşı yürüme gibi de olduğu için bunu sadece hoşlandığın beylere karşı kullan tabi.

Teşekkür ederim, sağol da makul ama süslemen lazım +1

Yia|yaa|hii|ah + (çok teşekkür ederim | çok sağol) + (utanan maymun|utanan surat).. da bir seçenek.

Yok iyice masumu oynuycam dersen erkeklerin ilgisini şu da çeker;

"ya teşekür ederim çok utandım böyle durumlarda ne diyeceğimi bilemiyorum" tarzı bir cümle. Lütfen ot gibi cevaplar vermeyin :|
  • ananiyimioguz  (03.06.21 23:13:31 ~ 23:32:08)
Ay bugün bored panda'da bakınırken şu vardı:

The correct response to any compliment is "Thank you." You can then follow it up with a comment if you'd like to continue the conversation. If someone likes your dress? "Thank you, it has pockets!" If someone compliments your art? "Thank you, I've been practicing." If someone asks if you're a professional singer because you have a good singing voice? "Thank you, I just sing for fun."

Not only does it make you seem confident and self-assured, it tells them that they are right! That's a friendly thing to do.

This even works if you don't believe the compliment. Saying, "Oh, no, I'm ugly," when someone compliments your appearance not only tells them that they're wrong, it makes you think of yourself as ugly. A better answer would be, "Thank you, I really appreciate that and I don't always believe it, so hearing that from you helps."
  • kobuzchu kiz  (03.06.21 23:21:19)
sonuna bir gülümseme eklendiğinde problem kalmaz bence. soğuk bir şekilde teşekkür edilirse bir daha öyle bir iltifat gelmeyebilir.

  • bohr atom modeli  (03.06.21 23:24:36)
iltifata teşekkür etmemek kabalıktır. 88 yıllık eşin de olsa, götünü yaladığın partnerin de olsa iltifata teşekkür edilir. karşılık verirsin ya da vermezsin, utanır konuyu değiştirirsin ya da şakaya vurursun; bağlama göre değişir ama iltifatıma teşekkür etmeyen insan için bazı kanılara varabilirim.

  • Jux  (03.06.21 23:56:05)
Ananiyimioguz +1

flört iltifatı için tam şu kısım: Yia|yaa|hii|ah + (çok teşekkür ederim | çok sağol) + (utanan maymun|utanan surat).. da bir seçenek.
  • somethinginthewayshemoves  (04.06.21 00:57:12)
tesekkur etmek yeterli.
sen de x'sin samimi gelmiyor bana. ama olabilir elbette. kobuzchu kiz'in cevabi arti 1 ayrica.

  • baldur2  (04.06.21 02:33:35)
Flörtleşme = karşılıklı ilgi. O zaman senin de bir misilleme yapman beklenir bir süre sonra. Yoksa adam boşuna kasıyoruz düşüncesine girer.

  • arnold schwarzeneger  (04.06.21 11:55:15)
flörtleşme esnasında minnoş ve çıtkırıldım bir teşekkürler.

öylesine birinden geldiyse sert bir ifade ile sağ ol.
  • Arkabi08  (04.06.21 15:35:55)