[]

BPA'sız Plastiksiz Kahve Makinesi?

Pandemi nedeniyle mağazaya gidip inceleyemiyorum mazur görün; demleme haznesi plastik olmayan filtre kahve makinesi icat oldu mu? :)

En son Enplus'ta incelediğimde dıştan çelik gibi görünen modellerin bile içindeki madde yine plastikti.

Link paylaşıyorum, bunlar içinden mesela, var mıdır bildiğiniz?
www.enplus.com.tr

Teşekkürler :)

 
Cok fazla kahve yapmayacaksan pourover deneyebilirsin, onlar cam veya seramik oluyor. Ben icinde plastik olmayan kahve makinasi gormedim.
www.enplus.com.tr
www.trendyol.com

bende asagidaki var, plastik epey bir kismi ama Zojirushi epey high-end bir marka sorun olacagini sanmiyorum.

www.zojirushi.com
  • compumaster  (03.06.21 01:43:16) 
Filtresi metal olsa da suyu kaynattigi yer plastik oluyor, ya da filtrenin destek noktalari plastik oluyor.

metal filtre alip bardagin ustune koyarak plastik isini cozdum ben. Seramik zimbirtilar da iyi ama onun da kagit filtre masrafi cok oluyor.
  • divit  (03.06.21 01:48:01) 
@compumaster +1 tadı filtreye göre çok daha iyi. Seramiklerinden kullanıyorum, hatta eskiden Çibo'da vardı. Cam olanlarına da bakabilirsin.


  • kaset  (03.06.21 14:12:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.