Evin pencere temizligi

Ya bu olay beni nefret ettiriyor. Hic silmiyorum. Hele pvc taraflarini hic mi hic silmiyorum. Camlar cok kirlenirse bir gece yarisi islak bir eski giysi ile tozunu kirini alip temiz bir bezle kuruluyorum ama 3 ayda bir filan. O da en gerekli cami. Camlar biraz buyuk. Yagmur da vurmuyor.

Eve yardimci gelsin de istemiyorum. Akerdeon sinekkiktr var o da toz topluyor.

Demem o ki bunlari senede bir temizlesek nolur zarar verir mi.

Eve yardimci gelsin istemiyorum. Camin birinin onunde yatak var. Baskasinin silmesi de kolay degil. Silerken yatagin filan ustune cikilsin istemiyorum.

Hocam yatağı çekip siliyorlar.

  • ruhen hastayim ben  (02.06.21 10:38:28)
Karcher’in bu iş için aleti var. İşe yarıyor, 2 dklık iş.

  • stewie  (02.06.21 10:46:48)
camları ve iç pvc tarafı sil yeter işte
dışardan geçen millet ne pis pencere der başka bir olayı yok

  • bir soru sorcam  (02.06.21 11:33:51)
valla ben de sevmiyorum açıkçası, içeriden bakarken gözüme çok kötü gözükmedikçe silmiyorum. açılan pencereleri falan biraz daha fazla siliyorum ama böyle dışarı çıkıp silmelik büyük camlarla hepten uğraşmıyorum.

insanlarda camların kirli olmasından acayip bir utanma olduğunu gözlemliyorum, çok feci laf ediyorlar cam kirliliği üzerinden birbirlerine. bence nasıl istiyorsanız, rahat ediyorsanız öyle yapın. toz sonuçta ciğerlerimiz için pek iyi bir şey değil, onu içeride engelleyecek kadar temizledikten sonra ben sıkıntı görmüyorum, kişisel düşüncem bu şekilde.

sinekliklerin tozunu ıslak mendil ya da hafif sabunlu nemli bezle şöyle bir silmek suratiyle arada alabilirsiniz. çok detay uğraşmadan idare eder bence. sineklik sonuçta içeri giren havanın kalitesine etki ediyor, onu yüzeysel de olsa belki bu şekilde arada bir temizleyebilirsiniz.
  • nimberjack  (02.06.21 13:38:01 ~ 13:39:56)