meze çeşitleri

pratik, kolay hazırlanabilen, şu güzel olur diyebileceğiniz meze ya da salata çeşitleri önerebilir misiniz?

teşekkürler :)

humus
haydari
mayonezli kereviz salatası
muhammara
tahinli piyaz
arnavut ciğeri
tarator
babagannuş
  • hooiken  (01.06.21 22:52:53)
pancar salatası yapabilirsiniz.

kırmızı pancarları haşladıktan sonra ince tarafıyla rendeleyin ve yoğurtla karıştırın. ben ekstra bir şey koymuyorum ancak ceviz vs kullananlar var, pratik ve lezzetli oluyor. pancarın tatlı olmasına dikkat edin :)
  • Pertev nail  (01.06.21 22:55:28)
Havuç tarator, Girit ezme ve Haydari favorilerim. Üçü de kolay yapılıyor.

  • etna  (01.06.21 23:18:02)
Cevizli kabak

  • aquarium  (01.06.21 23:32:48)
Hazır közlenmiş patlıcana tahin, zeytinyağı, limon, kimyon, sumak (arzuya göre) ekleyerek birkaç dakika içinde harika bir meze yapabilirsiniz.

  • tingen  (02.06.21 00:04:46)
-kereviz salatası (kesinlikle tavsiye ederim favorim)
-makarna salatası
-kaşarlı mantar
  • susannah delgado  (02.06.21 00:17:32)
Mısırlı semizotu.
Mısırı baharatlarla (kırmızı toz biber, karabiber, pulbiber benim tercih ettiklerim) zeytinyağında kavuruyorsun, semizotunu ayıklayıp bir adet de salatalık doğruyorsun, tuzlayıp yoğurtlayıp (sarımsak opsiyonel kokuya karışmam) en üstüne mısırı döküyorsun.
Çokk güzel oluyor, mısırla semizotu alakasız gelmişti ilk dendiğimde ama gerçekten güzel.
  • somethinginthewayshemoves  (02.06.21 01:05:16)
Deniz börülcesi - Haşla, süz, dikenlerini ayıkla, sirke, limon, zeytinyağı, tuz, biber, bitti.

Brokoli salatası - Aynı
  • Mirket  (02.06.21 11:17:49)
erikli veya çağlalı kuru cacık.

  • irene  (02.06.21 11:20:15)
+1 deniz börülcesi (uğraştırıyor biraz ama değer kesinlikle)

atom (süzme ypğurt üstüne tavada zeytinyağlı ya da tereyağlı kırmızı pul biber ve sarımsak sosu döküyoruz)

semizotu salatası (otları ayıklayıp üstüne limon suyu sarımsak rendesi o kadar )
  • windymimas  (02.06.21 12:06:20)