[]

e devlette hes kodu blokeli uyarısı

ucak bıletı aldım az evvel, hes kodunu gırdım, ıslemlerı tamamladım, sonra e devlette dolasırken hes kodu bloke koyan fırma flypgs yazıyor, ucuş yapacagım gıdıs donus tarıhlerını kapsayan bıcımde bloke bıtıs tarıhı vermısler. fırma musterı temsılcısıne ulasamıyorum su an. Bunu yasayan var mı ? Uçağa bınmemde sorun olur mu ? tesekkurler

edıt: soruyu baskaları da sormus, kımse sorun yasayıp yasamadıgını yazmamıs.


 
Benim de öyle oluyor. Sıkıntı edilecek bir durum değil.
Tamamen kendi tahminim bloke koyuyorlar ki silmeyelim o hes kodunu dönüş biletinde de aktif hes kodumuz olsun düşüncesi.

  • cilekli pasta  (01.06.21 01:37:43) 
Otobüste trende oldu bana, bloke dediği o şirket erişebiliyor ve o tarihe kadar aktif demek herhalde. Ben tam tersi “demek ki sistem çalışıyor görebiliyorlar” gibi yorumlamıştım geçen yıl.


  • nhk ni youkosu  (01.06.21 01:52:26) 
O başka soruları denk geldikçe cevap verenlerdenim. Şimdi senin kafanı karıştıran "bloke" kelimesi muhtemelen.

Ama oradaki mantık şu;

"Ben flypgs olarak bu koda bloke koyuyorum, sen bu kodu silersin sonra covid olursun filan senin hasta olup olmadığını göremem, o yüzden bu kodu silmeyeceksin uçuş bitene kadar, ona göre akıllı ol aslanım." demek istiyor.

Sorun yaşayıp yaşamadığımızı yazmama sebebimiz bunun sorun yaratan bir durum olmadığından yani.

Yani diğer bir deyişle "zaten bu bileti aldığın için koyuluyor o bloke"
  • infernalcadre  (01.06.21 11:00:56 ~ 11:02:14) 
ıncelıklı detayllı cevaplarınız ıcın tesekkur ederım, ıcım rahat bıcımde alana gıdecegım.


  • deepness  (01.06.21 19:17:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.