Kartal pendik civarını iyi bilenler

Merhaba,
Kartal pendik civarında metroya yakın ev bakıyorum.
Bölgeyi çok iyi bilmediğimden yardıma ihtiyacım var.
Kriterlerim şunlar ,
- metroya-marmaraya yakın mümkünse yürüme mesafesinde değilse toplu taşıma ile max 10 dakika mesafede
- kendi halinde ailelerin yaşadığı, suç mahali olmayan, nezih
- e5 in üstü ve zemini sağlam olan

Mesela geçen hafta kartal yakacık samandıra caddesine baktım, uğur mumcu mahallesine doğru, baya hoşuma gitti,bu ayarda yerler bakıyorum.
Örnek olması açısından avrupa yakasını bilenler için Bahçelievler- merkez mahallesi aradığım kriterlerin hepsini sağlıyor.
Ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var bu arada vaktim olmadığından çok sık gidip bakamıyorum ve bir aya ev bulup taşınmam gerekiyor maalesef.

Mobildeyim, yazım hataları için üzgünüm:(

kartal için yazıyorum. çavuşoğlu, petroliş ve yukarı mahalle iyidir. hepsinden sahile ve marmaraya 5 dk yürürsünüz.

  • obscure  (31.05.21 14:57:09)
@obscure teşekkür ederim bilgiler için,
Kriterlerimden biri e5in kuzeyinde olması

  • Yavuşuhlu  (31.05.21 15:00:28)
e-5 üzeri olup metroya yürüme mesafesi olan herhangi bir düzgün bir yer yok. Maltepe köprüsü üzeri olabilir.

  • allahinadiylaoku  (31.05.21 15:03:21)
@allahinadiylaoku teşekkürler.
Peki toplu taşımayla max 10 dakika mesafe olarak düşünürsek?

  • Yavuşuhlu  (31.05.21 15:05:14)
Uğurmumcu güzel yer ama araba yoksa yaşanmaz.

Soğanlıkta mesela metroya yakın siteler var onları düşünmez misiniz?
  • jazzabel  (31.05.21 16:16:00)
+Soğanlık bölgesine de gidip bakıcam fırsat bulursam.

  • Yavuşuhlu  (31.05.21 16:55:26)
Çınardere olabilir. Pendik metroya yürüme 10-15 dk. Güzel yeni yapılar da yapılıyor.

  • hrvl  (31.05.21 17:38:31)
kartal cumhuriyet mahallesine göz atın e-5 üzeri metroya yakın residance tarzı binalar çok

  • zozjotejmnk  (31.05.21 19:07:18)
kartal cumhuriyet mah +1

  • nonik  (31.05.21 21:12:24)