[]

Kahve Gurmelerine

Öğütülmemiş kahve çekirdeği bayatlar mı?

Üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi yok.
Kasım ayından beri benle yaşamını sürdürmekte kendileri :)

Teşekkürler!..

 
Gurme değilim.

Her kahve bayatlar. Öğütülürse daha kısa sürede bayatlar.

Ortam önemli, hava almayan, serin, kuru bir ortamda bir süre gider. Sizin altı ay olmuş. Aroması azalmıştır ama kahve tadını alırsınız hala. Koklayın eğer boş kahve kokusu geliyorsa bayatlamıştır. Olsun üzülmeyin, çekirdeklerinizi öğütüp cold brew yapabilirsiniz :)
  • sylr  (31.05.21 01:42:27) 
Sylr +1

Ne kadar koyu kavrum o kadar raf ömrü. Kahvenin ne kadar kavrulduğuna bağlı olarak içilemeyecek kadar bayat ya da içilebilir olabilir.
  • Jux  (31.05.21 09:37:41) 
İçilir göm gitsin, biraz açık kavrumsa biraz az kahve biraz uzun demleme paklar


  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (31.05.21 15:15:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.