Mantının yanına ne gider?

sarımsaklı yoğurt ve biberli yağ haricinde soruyorum :)

yanına bişey yapılmasına gerek var mıdır? ya da ne yapılabilir?

Salata? Belki kızartma

  • etna  (30.05.21 01:01:52)
Önden bir mercimek, tarhana, domates çorbası olabilir çok açken mantı yiyince mideme oturuyor benim.

  • cilekli pasta  (30.05.21 01:04:05)
cilekli pasta +1 öncesinde çorba iyi gidiyor. başka bir şeye gerek yok bence mantı başlı başına cazibesini koruyor. :)

  • pardus  (30.05.21 01:09:52)
Öncesinde çorba mantıklı. Mantının üstüne azcık da nane serpilebilir.

  • the coon  (30.05.21 01:14:13)
Kola :D
Nane de fena degil. Sogan da severim ben mantiyla ama baska bir seye gerek yok bence.

  • kuehles blondes  (30.05.21 01:33:52)
Manti yanina yemek/salata vb kabul etmez :) Uzerine tatli niyetine tahin-pekmez cok iyi oluyor ama.

  • msb  (30.05.21 01:37:21)
tabldot menulerde genelde manıtının yanında barbunya pilaki oluyor.

  • 2027  (30.05.21 01:45:15 ~ 01:45:56)
Ben beyaz ekmek, iki bira, bol soğanlı ve zeytinyağlı domates salatası ile kombo yapmıştım en son. +2000 kalori, üç saat boyunca yeni kuzu yemiş yılan gibi yatakta yatma ve rahatsızlık garantili. Ama çok zevk almıştım bundan. Boş(amaçsız?) bir akşamın varsa deneyebilirsin.

  • nehara  (30.05.21 02:18:13 ~ 02:19:25)
Rose şarap

  • grid  (30.05.21 02:38:27)
Eğer bahsettiğiniz klasik mantıysa yanına hiçbir şey (içecek dahil) gitmez.

Ama eğer koyu kıvamlı bir yoğurtla daha kalın hamurlu mantı türevi bir yemekten bahsediyorsak meze olarak deniz börülcesi ekşilemesi olabilir. içecek mühim değil ama olsun derseniz alkolsüz olarak kola; alkollü bir şeyler düşünüyorsanız bira olur.

"birlikte" gitmeyecek olsa da illa yanında yemek için başka şeyler de olsun diye düşünüyorsanız zetinyağlı yaprak sarma, kabak çiçeği dolması, kuru domates, kuru kırmızı biber ya da kuru patlıcan dolması gibi çeşitli dolma türleri uygun olur sanırım.
  • akhenaten  (30.05.21 08:53:49 ~ 08:55:01)
Hiçbir şey. İçecek sadece kola.

  • Hallegadola  (30.05.21 10:13:39)
mantının yanına bişeye gerek yok yoğurt şişiriyor zaten ekstralar baygınlık geçirtir en fazla kola falan seviyosanız kola içilir, öncesinde bi kap çorba içilir en fazla.

  • nahtoderfahrung  (30.05.21 12:10:13)
Manti yanina salata bile yapilmaz.

sadece sarimsak yuzunden cokersin, bu yuzden yemek sonrasina serbetli falan tatli yapilmasi sart.
  • divit  (30.05.21 13:45:36)