[]

Yakub Cemil hakkında karışık düşünceler?

Merhabalar

Kurtlar vadisinde bir kaç defa adı geçmişti, hatta aslan bey bir seferinde polata böyle seslenmişti,

tr.wikipedia.org wikipedia sayfasını da okudum ama karar veremedim, bu adam hain mi, kahraman mı, yoksa bazılarına göre kahraman bazılarına göre hain mi, önce kahraman sonra hain mi?

Tam anlayamadım.

 
Kurtlar Vadisi'ni hiç seyretmedim de.
Yakup Cemil, İttihat Terakki Fedaisi. Yapması gerekeni yaparken dozu tutturmayı pek beceremeyen bu sebeple de hep sorun olan bir adam.
Irak sonrası konusu biraz karışık.
Şurada senaryolar epey detaylı anlatılıyor.
Ama o dönemle ilgili anlatılan hiçbir şeye üzerinde düşünmeden, araştırmadan inanmamak gerek.

www.youtube.com
  • Mirket  (29.05.21 13:45:30) 
Kuşçubaşı Eşref, Yakup Cemil vs. Teşkilatı mahsuna ajanları. Bu insanları değerlendirirken zamanın şartlarını göz önünde bulundurmak gerek. Tarihi şahsiyetler oldukları için de farklı farklı araştırmalardan, kitaplardan okuma yapmak gerek. En nihayetinde insan oldukları için salt iyi, salt kötü demek pek doğru değil.


  • westblack  (29.05.21 13:56:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.