[]

ingiltere vize işlemleri nasıl oluyor?

teknik olarak sormuyorum. online olarak başvuru yaptım belgelerimi hazırladım dersem, daha sonra ne olacak? belgeleri götürüp verdim diyelim, daha sonra başka bir şey için konsolosluğa çağrılır mıyım? ne kadar sürede sonuçlanır? max 15 iş günü deniyor da bu daha kısa sürede biter mi sallıyorum 8-10. iş gününde gibi

daha önce hiç vize işlemi yapmadım hiç bir fikrim yok


 
Online başvuru esnasında doldurduğunuz bir form var, onun çıktısını ve diğer gerekli belgeleri randevu günü gidip teslim ediyorsunuz, sonrası sadece bekleme. Çağırmazlar, reddeder ya da onaylarlar sanıyorum. pandemi dönemini bilemem ama normal zamanda bizim başvurumuz 10-12 günde sonuçlanmıştı. Elbette süre kısalabilir ya da uzayabilir.


  • orient blue  (29.05.21 12:37:09) 
Eger kendiniz yapacaksaniz, basvuruyu baslatip evraklari hazirliyorsunuz. Hepsini internetten yukluyorsunuz. Sonra parmak izi vermek icin tls ofisine gidip pasaportu teslim ediyorsunuz. Tls firmasi sizin dosyanizi konsolosluga gonderiyor, sonuc gelince size haber veriyor siz de gidip pasaportu aliyorsunuz. Pasaportu alana kadar vize cikti mi cikmadi mi bilme sansiniz yok. Konsoloslukla da alakaniz yok, 1-2 tane tls memuruyla temasiniz var. profilo avm’de olup bitiyor her sey. Internette ortalama sonuc sureleri yazar.


  • icim urperiyor  (29.05.21 12:45:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.