[]

Kocaeli'den ev alsanız nereden/hangi evi alırdınız?

Kocaeli'den ev almayı düşünüyorum ama Kocaeli'ni bilmiyorum. Yani nerede nasıl insanlar yaşar, hangi muhit iyidir, hangi bölge temizdir vs. gibi. Önerebileceğiniz, buradan bak bakacaksan dediğiniz yerler nereler? Biraz ucu açık bi soru ama Kocaeli hakkında hiçbir şey bilmeyen birine önerileriniz ne olurdu bu konuda?

Şimdiden çok sağ olun.

(Örnek: Kartepe güzel bir muhit, oradaki X evleri de çok güzel. Fiyatları da uygun.) (Şu bölgede çok güzel müstakil evler var, içleri de yeni oradan bakabilirsin.)

Not: 500-600'ü çok geçmeyecek şekilde düşünebiliriz. Daha uygun olursa da ne ala tabii :) Ailem oturacak, ben İstanbuldayım.

-Bir önceki duyuruyu cevaplanabilir yapmamışım, o yüzden onu uçurup tekrar paylaştım.

 
İzmit Yahyakaptan olabilir ama o evler de yaş olarak büyük artık. Kocaeli büyük bir şehir. İstanbul'a yakın olsun derseniz Gebze'den de ev alınabilir. Kartepe'de güzel evler var ama merkeze uzak. Deniz görsün derseniz yine bir sürü seçenek çıkar. Beklentilere göre değişen bir şey.


  • dissendium  (27.05.21 12:32:13) 
Yahyakaptan oturulacak en iyi semtlerden biri diye biliyorum ama fiyatlardan haberim yok.


  • anarsika  (27.05.21 12:37:40) 
öncelikle bilmediğiniz evden bölgeyi öğreninceye kadar ev almayın. araştırın, görün. acele etmeyin. kartepe güzeldi bana göre ama merkezden uzak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. araç şart. bu arada oturmalık mı yatırımlık mı amaç? kartepe sarımeşe konaklarında yaşadım. sevmiştim orayı. 10 yıl içinde daha da gelişir o bölge bana göre. ancak izmit merkezden de alınabilir. potansiyeli olan bir nokta. insan trafiği çok. öğrencisi vs. bol.


  • pardus  (27.05.21 12:41:35) 
yahyakaptan ve değirmendere kalmış aklımda. ikincisine hiç gitmedim ama kız arkadaşım yahyakaptan'da oturuyordu gayet nezih bir yer. yapı itibariyle beylikdüzü'nü andırıyor. yüksek binalar, geniş bahçeler/parklar ve geniş caddeler. kiraları maalesef bilmiyorum.


  • bohr atom modeli  (27.05.21 13:22:14) 
Ailenin ihtiyaçlarına göre tercih etmek lazım. Şehir Kartepe tarafına doğru büyüyor oralar sürekli değer kazanıyor son altı, yedi senedir. İki üç katlı binalar var önünde bahçesi falan olan. İzmit merkezde olma şartı yoksa Kartepe, derince, yenikent güzel şehirleşme olan semtler. Yeni yapılan şehir hastanesine yakın yerlere de bakılabilir Yeşilova, gündoğdu gibi. Bahçecik de güzel yeşil bir bölge ama evler müstakil genelde ve daha pahalı.


  • nickimin hakkini veremedim  (27.05.21 14:36:54) 
Yahyakaptan


  • sta  (27.05.21 14:41:19) 
izmit merkeze yakın olmanız gerekmiyorsa, en yaşanılabilir yeri değirmendere. ufacık bir kasaba ama onlarca sosyal etkinlik yapılır her sene. yaşayan insanlar kocaelinin geneline göre çok daha kültürlüdür. ufacık yer ama yapacak çok şey var. kesinlikle burası derim. kocaeli genelinde ev fiyatlarını bilmiyorum ama buradaki ev fiyatları uygun..


  • entropik  (27.05.21 15:14:10) 
başiskele yuvacıkta oturuyorum çok memmunum. burada oturulabilecek güzel siteler mevcut ve halihazırda yeni siteler de yapılmakta. havası temiz, izmite özel araçla 10 dakika.


  • i'm a dreamer  (27.05.21 18:55:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.