[]

Obez biri minimum ne kadar beslenmeli?

Obez biri en hızlı şekilde, max kilo vermek istiyor. Protein, karbonhidrat, yağ değerlerini metabolizmasını kötü hale getirmeyecek şekilde minimum ne kadar almalı? Amaç minimum yemek yemesi.
60 yaş kadın, 1.62 boy (mevcut kilosu 90) 
yaş, kan değerleri, metabolizma ve diğer gerekli ölçümlerden sonra karar verilebilecek bir durum. Diyetisyene gidip böyle bir yola çıkmalı.


  • emininsel  (27.05.21 08:41:26) 
yılların obezi olarak kendim beslenerek 115 kilodan 85 kiloya düştüm tabi yanlış beslenerek vermiş oldum. tam 50 kilo geri aldım 135 e çıktım şimdi diyetisyen kontrolünde yapıyorum diyetimi 108 kiloyum diyetisyen şart obez biri kilo verse bile kendini kandırıyor. önemli olan sporla beraber yağdan kilo verebilmek.
diyetisyenide iyi seçmek lazım olmadık bir program verip kilo verecek adamı bile kaçıran diyetisyenler var.

hele 60 yaş ise kesin diyetisyene gitmeli
  • alp9900  (27.05.21 09:11:53) 
obez biri diyetisyene gitmeli, profesyonel yardım almalı. vücut tipine göre her türlü parametre değişiyor.


  • roket adam  (27.05.21 09:13:38) 
ideal karbonhidrat tüketimi sağlıklı kiloda zayıf veya obez farketmeksizin 0!
carnivore diet denemeyi düşünebilirsiniz.
ne kadar yiyeceğin ile ilgili tek cevabı var: acıktığın zaman doyana kadar ye.
kalori hesabı yok, lokma sayma yok.
ve bu şekilde kendini aç bırakmadan sağlıklı bi şekilde kilo verebiliyorsun.

www.reddit.com
meatrx.com

bu diyeti önermeyi bırak bilen diyetisyeni bile zor bulursun türkiyede, ezber bilgiyi aynen aktarmaktan başka bildiği bişey yok onların. "sözde" sağlıklı ve "sözde" dengeli beslenme ile ilgili bilinen neredeyse herşey yanlış.
  • konetsu  (27.05.21 09:17:57 ~ 09:27:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.