iPhone 7 Ulaşılamama Sorunu

Merhabalar,

Annemin kullandığı bir iPhone 7 var. Telefonda şebeke varken ve tam çekerken telefon arandığında ulaşılamıyor diyor. Açıp-kapama, sim kartı yeniden yerleştirme, yazılım güncelleme işlerinin hepsi denendi. Ara ara aranabiliyor ama tekrar gidiyor. Ama dediğim gibi telefon çekiyor gözüküyor ve şebeke var. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşanla oldu mu? Nasıl çözebildiniz? Servis sağlayıcı Turkcell.

Teşekkürler.

başka hat denediniz mi?

telefon ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin bi de
  • jelly bear  (26.05.21 22:31:13)
rahatsız etme modunu açıyor olabilir mi yanlışlıkla?

  • hayaletimsi  (26.05.21 22:44:55)
@jelly bear WhatsApp vb. karışmasın diye başka hat denemedim ama ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyeceğim. Teşekkürler.

  • shatskikh  (26.05.21 22:48:40)
@hayaletimsi Hiç sanmıyorum. Telefon ara ara böyle ulaşılabilirlik konusunda gidip gidip geliyor.

  • shatskikh  (26.05.21 22:49:34)
başka hat takınca whatsappa bi şey olmaz.

  • jelly bear  (26.05.21 23:03:01)
Aynı sorun bende de var.Apple store a gittim telefon sağlam dediler.Türktelekomdan şüpheleniyorum ancak başka hatla deneme şansım olmadı henüz.

  • arenas  (27.05.21 00:14:34)
  • piotr  (27.05.21 15:38:39)
No service uyarısı yoksa şebekeden olabilir. Telefonu başka konumda kulanmayı denemek ve evet başka bir sim kartla duruma bakmak yol gösterebilir. Son çare telefonu fabrika ayarlarına döndürüp yedeği geri çekmeden kurmak olabilir, eğer sorunun sim kart ve şebekeden olmadığına emin olursanız tabi.
support.apple.com

  • sevenay  (27.05.21 15:50:31)