[]

Ağaç hastalığı

Evimizin balkonuna bakan ağacın dalları ve yapraklarında acayip şeyler var.

Geçen sene sabunlu su sıkmıştık baharda ve sanki o kısımlar bu sene düzeldi gibi ama diğer dalların durumu çok kötü.

Bu ağaç için ne yapabiliriz? Budanması veya ilaçlanması mı gerekiyor? Belediyeyi mi aramak lazım bunun için?

www.resimyukle.org
www.resimyukle.org

 
Keserek uzaklaştırmak en kolay yöntem. ilaç sıksanız da eğer tamamına etki etmezse ağacın diğer dallarına ya da tamamına bulaşma riski var. eğer çok büyük alanda değil ise mekanik mücadele en sağlıklısı. hastalıklı dalları kesip atın.


  • erty_ksk  (26.05.21 14:38:15) 
Cok fena sarmis ya gecmis olsun. Periyodik ilaclama ve mekanik mucadele


  • nax  (26.05.21 17:08:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.