[]

Bekarlık soyadı kullanımı hk.

Merhaba

Evlenirken evlendirme dairesine dilekçe vermeyi unutunca, bekarlık soyadımı alamadım. İşim dolayısıyla almak istiyorum. Sanırım nüfus müdürlüğüne dilekçe vermek gerekiyor.

Bunu yapan eden var mı?
Dilekçeyi indir, yaz, git, yeni nüfus cüzdanını al gibi bir durum mu söz konusu? Bu kadar çabuk mu oluyor yani? İnternette yazılanlar bu yönde yanlış anlamadıysam.

 
çok çok resmi evraklarda aynı soyadı kalsın, onun dışında eskisiyle devam edin, üşeniyorsanız...


  • heeresgruppe  (26.05.21 01:58:26) 
evlendikten sonra yeni nüfus cüzdanını alırken nüfus dairesinde görevliye söylüyorsun oluyor. ama eğer aldıysan ve yeniden değiştirmek istersen o zaman karışır işler.


  • alicandan  (26.05.21 05:28:00) 
Arayıp sormak lazım o zaman. Ben istediğimiz her süre için bu dilekçe geçerli sanıyorum öyle anladım yani. Kimse uyarmadı çünkü.


  • makarnacanavari  (26.05.21 09:22:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.