pasaport icin fotograf

biyometrik fotografta korkunc cikiyorum... bunu cektirirken tipimizin en azindan gercek hayattakine yakin cikmasi icin ne yapilabilir?

bir de pasaport basvurusu icin en gec ne zaman cekilmis olmali (bende gecen sene ocak ayina ait olan fotograf var)...

tesekkurler.

1. yapabilecegin bir sey yok.

2. www.nvi.gov.tr
"...en son halini göstermesi bakımından son 6 (altı) ay içinde çekilmiş olmalıdır."
  • hot potato  (25.05.21 21:30:12 ~ 21:30:45)
Ben de korkunç çıkıyorum. Son biyometrik çekildiğimde kazağı ters giymişim, fotoğrafçı da ps'den saçımı peruğa çevirmiş adeta. Çözümü fotojenik olmak :(

Fotolar son 6 ay içinde çekilmiş olmalı diye hatırlıyorum.
  • Başkalaşım  (25.05.21 21:31:33)
Pasaport memuru hariç kimsenin doğru düzgün görmediği bir fotoğraf için biraz fazla endişeleniyor insanlar. Hayatında bir daha görmeyeceğin insan maymun olduğun fotoyu görse ne olur, manken olduğunu görse ne olur.

Biyometrik foto ne kadar geniş açı fotoyla çekilmişse o kadar kötü çıkar. Yapabileceğin en iyi şey çekim salonu geniş olan, bu sayede olabildiğince dar açıyla çekim yapabilecek bir fotocu bulmak. Spesifik olmak gerekirse, 85mm lensle çektirmek istediğini söyleyebilirsin.
  • Jux  (25.05.21 21:44:46)