[]

her lokmada mide yanması

dün midemde şişkinlik hissi vardı. dün gece bir mide ilacı aldım, sabah daha rahattım.

ancak kahvaltıda fark ettim ki mideme düşen her lokmada midemde bir acı duyuyorum. sıvı değil ama katı besinlerde özllikle. pandemi diye hastaneye gitmeye çekiniyorum.

Arkadaşlar, reflü mü bu?
Bir süre sıvı mı beslenmeliyim?

 
Reflü olabilir :(

Ben olsam giderim direkt hastaneye ama, eğer çok korkuyorsanız sıvı beslenme değil de bir süre (1-2 hafta en az), gazsız, yağsız ve mideyi çok yormayacak şeylerle beslenin. Çayı kahveyi bırakın.
  • plutongezegendegilmi  (23.05.21 12:51:15) 
Midesi hassas kişilerin alevlenme dönemi olur mevsim geçişlerinde.
ilacı yazın.
Sabah aç karna ve gece yatarken alacacaksınız.
Bu arada çiğ sebze meyve yasak. Çay yasak. Bitki çayı mümkünse sarı kantaron için.
Geçmiş olsun mesaj at amca bana.
  • gatherer  (23.05.21 13:05:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.