amd ekran kartında problem mi var?

geçenlerde pc toplamıştım ekran kartı da rx 560. her şey çok güzel sorunsuz ama bir durum var ki çözemedim. bilgisayarı ilk açtığımda, twitter'dan veya başka sitelerden ilk video açışımda bilgisayar donuyor 1 saniyeliğine, sonra kısa süreliğine siyah ekran olup düzeliyor ve radeon software'den hata uyarısı geliyor sorun bildir vs. diye. sonrasında normal çalışıyor. sürücü kaldırıp tekrar kurdum ancak yine aynı. her seferinde olmuyor bu durum belki ama pc'yi 10 açışımın 8'inde oluyor rahat belki 9. ne yapmak gerek ekran kartında sorun mu vardır garantiyle mi iletişime geçeyim? yoksa denenicek başka şeyler var mıdır?

bende de 580 var. çok nadir yaşıyorum o dediğini. (bkz: display driver uninstaller)ile sürücüleri kaldırıp tekrar dene. overclock yapmadığını ve psu'nun yeterli olduğunu var sayıyorum.

driverı tekrar yüklerken (WHQL) olanını indir.
  • false pretension  (20.05.21 19:06:51 ~ 19:07:57)
@false pretension psu 650w, overclock da yok. whql olan yüklü şu an ama acaba diğer yeniyi mi kursam acaba diyorum bundan daha sıkıntılı olmaz sanırım

  • semaforo de medianoche  (20.05.21 20:40:47)
dediğim gibi önce güzel bir temizlik yapman lazım DDU ile. sonra tekrardan WHQL kur ve bir süre kullan. Eğer yine devam ediyorsa donanımsal sıkıntın olabilir.

  • false pretension  (20.05.21 21:06:10)
Rx550 var bende sorun yok.

  • Mistyimage  (21.05.21 21:34:17)