[]

Memur şalvar giyebiliyor mu?

Ptt beşiktaş şubesinde şalvarlı bir memur gördüm de şimdi acayip geldi.
 
kılık kıyafet yönetmeliğine göre sivil itaatsizlik sayılması lazım.. bu kot pantalon için de geçerli ama :)


  • denizmaniaherif  (20.05.21 13:19:40) 
öncelikle ptt'de çalışanların hepsi memmur olmaz. şalvar giymek yasak değil. bir kaç sene önce kamuda kıyafet konusundaki geçmişten gelen bu saçma zorunluluklar kaldırılmıştı diye hatırlıyorum ben. ama kişi belki bir sağlık sorunu vs dolayısıyla bol bir şey giymesi gerekmiş ve şalvar giymişte olabilir.


  • pardus  (20.05.21 13:24:20) 
@denizmaniaherif kılık kıyafet yönetmeliği hafızam beni yanıltmıyorsa -ki sanmıyorum- davutoğlu'nun başbakan olduğu dönemde değişmişti.


  • pardus  (20.05.21 13:28:26 ~ 13:29:37) 
giyemez


  • Hallegadola  (20.05.21 13:32:32) 
realitede giymemesi lazım ama burası türkiye. içişleri bakanına sülü diyorlar, her an her şey olabilir.


  • mikahakkinen  (20.05.21 16:17:40) 
kılık kıyafet yönetmeliği değişmedi. esasen aynen devam ediyor. ancak sendika kararı vs. var ise o sendikaya ait üyeler sendika kararları doğrultusunda kıyafet yönetmeliğine uymayabilir. sendikal faaliyettir çünkü bu durum. bunun için herhangi bir ceza alınmaz. kurum bu durumdan şikayetçiyse personelle değil sendika ile muhattaptır yani.

genel uygulamaya bakarsak da tamamen yöneticinin insiyatifinde bu tarz durumlar. jilet gibi geleceksiniz, ben sendika falan dinlemem diyen yöneticiler de gördüm, tam aksine sendikal bir faaliyet olmamasına rağmen nasıl isterseniz öyle gelin durumu oluşan kurumlarda.


en yaygın uygulaması şu şekildedir. yanılmıyorsam eğitim sen in bir kararı vardı kılık kıyafet yönetmeliğiyle alakalı öğretmenler adına. bu problem midir değil midir diye tartışılırken dönemin milli eğitim bakanı öğretmenleri kılık kıyafet yönünden sıkmayın tarzında bir demeç vermişti basına. bu tarz demeçler herhangi bir soruşturma durumunda okul müdürlerini falan kurtaracağından (müdüre personeline niye takım elbise giydirmiyorsun diye sorduklarında "bakanın şu tarihte şöyle şöyle bir demeci var" diyip yırtabilir) hepten saldılar. şu anda öğretmenler rahat o konuda.
  • syozkn  (20.05.21 17:10:55 ~ 17:12:25) 
Ptt de bir tane memur yok şu an o gördükleriniz işçi sgk lı


  • yeahbutso  (20.05.21 19:11:02) 
Kılık kıyafet yönetmeliğine göre giyemez, ama kot da tişört de giyemez. Askılı, sıfır kollu, yakası açık, eteği mini de giyemez. Şort, kapri vs de giyemez. Uzun saç, küpe, görünür dövme vs de olamaz. Ancak yönetmeliği kaldırmak ya da değiştirmek yerine esnetme şeklinde devam ediliyor. Dolayısıyla sen benim kotuma karışma ben senin şalvarına gibi.
Bazı okullarda şortlu kaprili erkek/kadın öğretmenler dolaşıyor :) siyah başörtülü birini görünce de bak bak çarşaflı gelmiş diyor bazıları... öyle sürüp gidiyor

  • epitaf  (20.05.21 21:08:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.