[]

Samsundan Bursaya Gidiş

Merhaba,

Samsun dan Bursaya giderken en mantıklı rota aşağıdakilerden hangisidir ? En üstteki rota 1.5 saat daha kısa sürüyor. Osmangazi köprüsünden geçmeye değer mi ? Gerçekten bu kadar kısaltıyor mu ? sanırım 150 TL gibi bir ücreti vardı.

Birde hiç HGS almamış bir araçta gişe girişlerinde HGS alınabilir mi ?

 
gişelerden ihlâlli geçip on beş gün içinde hgs alırsanız cezasız odeyebilirsiniz. bankadan alabilirsiniz. sanırım ptt den de alınıyor.


  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (20.05.21 13:16:09) 
Köprüden geçmeniz mantıksız, o parayı vermeye gerek yok. Köprü rotasını takip edip, Körfezin alt kısmından (Gölcük Karamürsel vs.) geçerek Bursa'ya ulaşmanız daha mantıklı. Bazen trafik olabiliyor o yolda ama, geçeceğiniz saate bağlı. Yine de köprüden geçmezdim ben olsam.


  • tss  (20.05.21 13:48:30) 
osmangazi'den geçmeye gerek yok. bu rotayı aynen takip edin ama gölcük sapağından çıkın, gölcük-karamürsel hattından bursa'ya devam edin. süre olarak yaklaşık aynı sürede gidersiniz. hgs için shell ya da opet'lere bakın. bazılarında satıyorlar.

edit : ben yazana kadar tss yazmıs :)
  • co2s2  (20.05.21 13:57:55 ~ 13:58:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.