PC'ye harici ne taksam virüs kapıyor, bir yardım lütfen.

Benim sorunum yaklaşık bir yıl önce başladı, arkadaşımın bilgisayarından dosya kopyalamak için WD harici harddiskimi götürmüştüm ve ondan bana virüs bulaşmıştı takar takmaz! Sonra ben bir sürü program deneyip bu sorunu hallettiğimi sanıyordum. Meğer ben o günden beri yayıp duruyormuşum virüsü (artık trojan vs.de olabilir.) Şu anda bilgisayara ne bağlasam anında dosya sistemi saçmalıyor. Cep telefonunun sd'si, psp'nin memory kartı, iki adet biri daha sıfır biri eski harici harddisklerde bu sorunu yaşıyorum. Gelelim soruna;

Ana dosyalar gizleniyor, bunlarla aynı adlı birer .exe dosyası oluşuyor aynı klasör görünümünde. Yani siz eğer tüm dosyaları göster seçeneğini işaretlemediyseniz, bildiğiniz dosya sandığınız bir .exe'ye tıklıyorsunuz dosyanız öyle açılıyor. Ne kadar bu exe'leri silip ana dosyaları görünür yaptıysamda bir dahaki takışımda yine eskisine döndü. resim ekledim sırf bunun için;

mavi ile işaretlenenler bu virüsün gizlediği ana dosyalar, kırmızılar ise bu dosyaların otomatikman yaratılan exe'leri. ne denediysem olmadı, kolay diye psp'nin memory kartına format attım hem psp'den hem bilgisayardan çare etmedi.

deliricem!

bununla aşağı yukarı 1 gün uğraştık çözemedik. combofix falan para etmedi, windows u yeniden yükledik en sonunda. yalnız yeniden kurduktan sonra windows un autorun'unu kapat o media'ların bellek kartlarının autorun'una yazmıştır kendini virüs, tekrar aynı şey olabilir.

  • sotw  (26.05.10 23:08:09)
sorun maalesef harici ne taksam onda. pc'yi aratıyorum sorun çıkmıyor. mesela sorunlu harici harddiski başka bir pc'ye taktım ve sanırım sorun ona da geçti. yaktım bu bilgisayarıda.. daha yeni harici harddisk aldım anında bu sorun ortaya çıktı.

  • herospower  (26.05.10 23:12:20)
Autorun Virus Remover diye bi program var. İlacı o.

  • alperz  (27.05.10 00:07:12)
autorun remover 'ı hemen deniyorum teşekkürler.

  • herospower  (27.05.10 00:08:20)