[]

işten çıkarılma ve tazminat hk

bir tanıdığım geçen sene işten çıkarılmıştı 1,5 sene kadardır dava mahkeme uğraşıyorlardı bugün ise mahkeme ücreti hesaplama ve üniversiteye bildirim de mi ne bulunacakmış (üniversite bünyesinde çalışan tanıdık tamamen keyfi, başkasını işe almak için işten çıkartmıştı). yaklaşık 12-15 senedir aynı yerde çalışmış.

gidilen avukat 155bin tl civarı bir para alınabileceğini söylemiş. yakın zamanda ben de tanıdığımla avukat'a gidecem de biraz bilgi sahibi olmak istiyorum.

bu 155bin tl'ye geçen seneden beri işleyen faiz dahil mi?
üniversite uzlaşmayı seçerse ve sallıyorum 100 verelim konu kapansın derse ve kabul etmezse işten çıkarılan kişi mahkeme yaklaşık 1 sene kadar daha mı sürecek?
son olarak uzlaşı miktarı kabul edilmedi ve x ay ya da yıl kadar mahkeme uzadı. o zaman da geçen sürenin faizi ekleniyor mu?

yardımcı olacaklara teşekkür ederim

 
detaylar belirtilmemiş. bunu belirleyen bir çok unsur var. örneğin haftalık 45 saat çalışma mesaisini aşmış mı? asgari üzerinden gösterilip elden yüksek maaş mı verilmiş? sigortasız mı çalıştırılmış. sgk devreye girmiş mi? bu konuda bir çok bilinmeyen değişken var. falanca bu para almış ben ne kadar alırım üzerinden yürümez. sizin tüm durumunuzu avukata aktarmanız avukatın da kendi tecrübelerinden size bilgi vermesi lazım.


  • phonex  (18.05.21 21:15:15) 
155 bin temyiz sınırıni da aşıyor. Yerel mahkeme bugün bitse paraya kavuşma min. 5 sene


  • dre mithatoğlu  (18.05.21 22:45:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.