Spor yaparken sürekli esnemek( uyku) hakkında.

Spor yaparken belli bir nabızdan sonra esnemelerim başlıyor. Devam etmem durumunda tansiyonum düşer gibi oluyor hafiften mide bulantısı gibi şeyler yaşamaya başlıyorum. Spor yaparken esnemek çok garip geliyor. Normalde spor yaparken insan daha bi canlı olması gerekmez mi

Bence vücut ısısı değiştiği için oluyor, büyük sallamış olabilirim ama spora yeni başladığım zamanlarda bana da çok oluyordu.

  • olaylar olaylar  (17.05.21 23:09:24)
Nefes alış verişin düzensiz olabilir. Oksijen yetmediği için esniyorsun. Nefes kontrolü için video falan izleyebilirsin

  • diffarentiationation  (17.05.21 23:43:07)
bilgi vermek için yazamayacağım ama ben de aynı şeyi yaşıyorum. çok uzun zamandır pilates yaparken sürekli bir noktada mutlaka esnemeye başlıyorum. düzenli nefesle çalışmaya başlayınca oluyor bende. pilates hocalarım bu durumu normal karşılıyor. hatta gülüyoruz falan başladım yine esnemeye diye. nefes kullanımıyla alakalı olabilir gerçekten, kardiyoda mesela nefesim yetmiyor çünkü. sanırım düzenli çalışıp geliştirilmesi gereken bir şey bu, ama emin değilim.

tansiyon düşmesi mide bulantısı da bazen oluyor. yeterli dengeli beslenme, su tüketimi falan gibi konular tansiyon kısmında belki önemli olabilir, ama sallıyorum yani, bilgim yok açıkçası. kadınsanız belli hormonal dönemlerde bu tansiyon düşmesi daha çok olabiliyor, bende öyle oluyor gibi hissediyorum en azından. yine o da nefes yetmemesiyle de tetikleniyor olabilir.

büyük bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama önemli bir şey midir, bir sıkıntı belirtisi midir ben de merak etmekteyim aslında ufaktan :)
  • nimberjack  (18.05.21 00:14:31)