[]

Eğlence sektörü çalışanlarını neler bekliyor

Sinemalar 1.5 yıldır kapalı keza barlar vb de. Ki çoğu holdinglerin altında iştirak olarak hayatına devam eden kurumsal şirketler. İşten çıkarma yasağı bitince ne olacak bu insanlara?
 
sinemalar 1,5 yıldır kapalı değil ya geçen yazın sonunda ben tek başıma salonda film izlemiştim, işten çıkarma yasağı olmasa bile daha beterini yapıyorlar ücretsiz süresiz izin veriyolar para alamayınca kendin istifa ediyon. kötü niyetli olanlar çözümü uyguladılar abi.


  • nahtoderfahrung  (17.05.21 18:14:56) 
Bugün restoran sektörü için;
m.bloomberght.com

300-500 bin kisi isten cikarma diyolar ki cogu zaten suresiz izin adlı garip sistemdedir.

Benim bir tanidigim bir kac ay maaslari ödemeye devam etti ama sonra herkesi yolladi, elde para kalmadi. Durumlar kötü.
  • logisticsmanager  (17.05.21 18:51:54) 
İşten çıkarma yasağı olsun olmasın önümüzdeki 2-3 yıl ciddi ekonomik bunalım olacak. Bu da minimum süre tahminim. Yani bir aksilik olmazsa(türkiyede olduğumuz için bu aksiliğin olma olasılığına siz karar verin)
Üstelik bu, sadece eğlence sektörü için de değil pek çok alana sirayete edecek.

Ha ama eğlence sektörü dijitale kayabilir, oralarda üretim alanları artarsa biraz şans artabilir. Eğlencenin hizmet tarafındaysanız daha zor.

1. Risk hep olacak, bürün bu sıkılmalara rağmen kolay kolay eski hasılatları görmek zor olacak
2. İnsanlar bu hayata/olasılığa alıştı veya en azından bu durumla (indoor) tanıştı. Ucuz, konforlu ve kolay. Hemen bırakmayabilirler.
  • rewlack  (17.05.21 20:51:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.